Aktuality

Podporte aj vy petíciu za presadzovanie náboženskej slobody vo svete

Podporte aj vy petíciu za presadzovanie náboženskej slobody vo svete

Misionárska služba má aj dnes svoje obete. Zlepšeniu podmienok pre ohlasovateľov Radostnej Zvesti môžeme aj my napomôcť podporou nasledovnej petície.

Misionárska služba má aj dnes svoje obete. Zlepšeniu podmienok pre ohlasovateľov Radostnej Zvesti môžeme aj my napomôcť podporou nasledovnej petície.

215 miliónov kresťanov vo svete je prenasledovaných. 
V roku 2018 bolo zabitých 40 misionárov.  EÚ má možnosti pomôcť skončiť toto násilie. Žiadajme Európsky parlament, aby si ochranu prenasledovaných kresťanov stanovil za svoju prioritu. Podporte petíciu CitizenGO: http://www.citizengo.org/sk/pr/166462-za-nabozensku-slobodu-vo-svete Váš hlas donesieme priamo až do Európskeho parliamentu, kde nás prijme pán Manfred Weber, Spitzenkandidat a nádejný budúci prezident Európskej komisie.  EÚ a náboženská sloboda vo svete Keď Európsky parlament vo februári 2016 uznal, že ISIS pácha na kresťanoch, jezídoch a ďalších náboženských menšinách genocídu, vyzval tiež na vytvorenie postu osobitného zástupcu pre slobodu náboženského vyznania a viery, aby zabránil podobným hrozbám. Táto výzva bola vypočutá len čiastočne. V júni 2016 bol vytvorený post Osobitného vyslanca Európskej únie pre náboženskú slobodu vo svete, a predseda Európskej komisie, Jean-Claude Juncker, zveril tento mandát Jánovi Figeľovi. Mandát vyslanca je však len jednoročný, s nedostatočným finančným a personálnym pokrytím, a nie je plne začlenený do širšej zahraničnej stratégie a politiky EÚ. Prenasledovanie náboženských menšín vo svete Dnes, takmer o tri roky neskôr, sa prenasledovanie náboženských menšín po celom svete ešte zhoršilo. Podľa údajov organizácie Open Doors bolo v roku 2017 prenasledovaných 215 miliónov kresťanov. Dokonca aj v najvýznamnejších prípadoch, ako je prípad pakistanskej kresťanky, Asia Bibi, nie je EÚ ochotná a schopná obhajovať najzraniteľnejšie osoby a chrániť ľudské práva.  Preto žiadame, aby Európske inštitúcie venovali primeranú pozornosť otázkam prenasledovaných kresťanov a iných náboženských menšín prostredníctvom aktívnejšej a zodpovednejšej zahraničnej politiky EÚ: http://www.citizengo.org/sk/pr/166462-za-nabozensku-slobodu-vo-svete Konkrétne žiadame, aby bola 15. januára, 20119 na pôde Európskeho parlamentu prijatá Správa o usmerneniach EÚ a mandáte osobitného vyslanca EÚ na podporu slobody náboženského vyznania alebo viery mimo.  Správa požaduje vytvorenie osobitného zástupcu EÚ pre slobodu náboženského vyznania a viery, s viacročným mandátom. Mandát by mal byť plne začlenený do zahraničnej politiky EÚ a tiež by mal mať primerané personálne a finančné zabezpečenie, ktoré by umožnilo účinnú propagáciu a ochranu slobody náboženského vyznania alebo viery na celom svete. Podporiť ju môžete tu: http://www.citizengo.org/sk/pr/166462-za-nabozensku-slobodu-vo-svete Ľudské práva, vrátane slobody náboženského vyznania a viery, sú jednou zo zakladajúcich hodnôt Európskej únie a patria medzi hlavné zásady a ciele jej činnosti na medzinárodnej scéne. Je načase, aby inštitúcie EÚ zintenzívnili svoj záväzok podporovať a chrániť tieto základné ľudské práva a ukončiť utrpenie kresťanov (a ďalších veriacich) trpiacich pre svoju vieru.
Ďakujeme za Vašu podporu v ochrane prenasledovaných kresťanov!

„CitizenGO“ je komunita aktívnych občanov, ktorí sa usilujú chrániť život, rodinu a základné ľudské práva po celom svete.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie