logo

na cestách
s evanjeliom

Kde sme


feed-image Odoberať články
cez RSS 2.0
Pozvánka: Duchovná obnova 5.-7.mája. poVOLANIE Krista Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Utorok, 7. marec 2017

poVOLANIE Krista

Pokoj a dobro priatelia, 
pozývame ťa na duchovnú obnovu pre mladých mužov vo veku od 17 do 35 rokov, ktorí chcú stráviť kvalitný čas s Pánom a uvažovať vo svetle Božieho Slova nad svojím životom.
5.- 7. máj 2017 v Misijnom dome v Nitre na Kalvárii
Prednášky a program zabezpečí: P. Ján Kušnír a P. Milan Toman.
So sebou si prines hlavne dobrý elán, ale zbal aj spacák a sv. písmo. Príspevok na ubytovanie a stravu u je dobrovoľný.
Svoju účasť môžeš nahlásiť na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povoľte JavaScript vo Vašom prehliadači.  (bližšie info. taktiež na tejto adrese) 
Chceme spoločne stráviť čas v modlitbe a v duchovnom rozlišovaní udalostí a časov, ktoré žijeme. Objaviť túžby nášho srdca a s odvahou, ktorú dáva Boží Duch, spraviť potrebný krok viery. Témou je Kristus, jeho povolanie, jeho misia. Objavme spoločne Božie princípi pre náš život v Jeho živote. 
S pozdravom Milan SVD

 
Pozvánka: Duchovná obnova 13.-16.apríla Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Utorok, 7. marec 2017

Pozývame ťa na Veľkonočné trojdnie! Prežiť najväčšie sviatky v kresťanskom liturgickom roku spolu s nami na duchovnej obnove a tak vstúpiť do ich hĺbky. Nechaj sa dotknúť Pánovou milosťou a zaži stretnutie so zmŕtvychvstalým Kristom v spoločenstve mladých ľudí z celého Slovenska.
Možno to bude pre teba nová skúsenosť, byť na sviatky mimo domu, ale On "tvorí všetko nové". Tak znie téma a také sú aj naše očakávania, aby Pán premenil naše srdcia.
Obnovu organizujú: Sestry Panny Márie útechy a Misionári verbisti, v dňoch 13.- 16. apríla 2017. Obnova je určená pre mladých vo veku od 18 do 35 rokov.
Ubytovanie a strava: Misijný dom Matky Božej v Nitre na Kalvárii. So sebou si prines Sväté písmo. 
Cena: doborvoľný príspevok (20 eur)
Svoju účasť môžeš nahlásiť na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povoľte JavaScript vo Vašom prehliadači. alebo na adrese sestier: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povoľte JavaScript vo Vašom prehliadači. (registrácia: do 7.apríla 2017)
Boh s tebou
Tešíme sa na teba

 
2 % z dane pre SVD Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Sobota, 4. február 2017

Milí priatelia misií,

legislatíva nám umožňuje rozhodnúť na aký účel budú použité 2% resp. 3% z Vašich daní, ktoré ste odviedli štátu. Vieme, že je veľa organizácií uchádzajúcich sa o Vašu priazeň, a preto nás teší, že viacerí z Vás sa v r. 2016 rozhodli venovať 2% z Vami zaplatených daní na podporu šírenia evanjelia na Slovensku i vo svete prostredníctvom Spoločnosti Božieho Slova. Za rok 2016 to bolo celkom  9 510,41 Eur EUR.

Vami venované peniaze boli v r. 2016 použité na tieto projekty:

Pokračovanie + na stiahnutie
 
Nový film o misiách v Rumunsku Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Nedeľa, 4. december 2016

28. novembra prezentoval P. Martin Štefanec SVD v UPeCe Bratislava svoj film o misiách medzi rumunskými Slovákmi. Obsah misijného večera tvorila prezentácia filmu a diskusia s ľuďmi z UPeCe, ktorí boli v lete na misiách v Rumunsku. Podelili sa takto o svoje zážitky, ale i poukázali na možnosť ako sa podeliť so svojou vierou a urobiť niečo pre druhých, napríklad pre Slovákov v Rumunsku. 


 
Pohreb pátra Bošmanského Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Nedeľa, 4. december 2016

bosmansky_00001bosmansky_00002bosmansky_00003bosmansky_00004

Pán života a smrti povolal z pozemskej púte dňa 27. novembra 2016 nášho spolubrata, kňaza-misionára pátra Karola Bošmanského SVD. Zádušná svätá omša sa slávila 1. decembra 2016 o 13:00 hod. v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Nitre na Kalvárii. Celebroval ju Mons. Viliam Judák, nitriansky biskup. Sv. omše a pohrebu sa zúčastnili mnohí spolubratia veribisti, rodáci a rodina pátra Bošmanského, ktorí pricestovali z Častej. Biskup Judák vo svojej homílii hovoril o kresťanskej nádeji, ktorú majú všetci pokrstení. „Na pohrebe kňaza je okrem nádeje potrebné hlavne jedno:

Pokračovanie...
 
Zomrel páter Karol Bošmanský SVD Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Pondelok, 28. november 2016

Pán života a smrti povolal z pozemskej púte dňa 27. novembra 2016

nášho spolubrata, kňaza-misionára

P.  KAROLA BOŠMANSKÉHO SVD

Narodil  sa 22.07.1927 v Častej; prvé rehoľné sľuby zložil 28.8.1948 v Nitre, po likvidácii kláštorov bol v PTP. Neskôr vyštudoval medicínu na LF Karlovej univerzity v Prahe. Po skončení pracoval ako lekár – reumatológ v Piešťanoch. Po roku 1990 prednášal pastorálnu medicínu. Večné sľuby zložil 08.01.1993 v Terchovej; vysvätený za kňaza dňa 23.06.1990 v Krížovej Vsi. Posledný rok prežil v Misijnom dome v Nitre na Kalvárii.


Zádušná svätá omša bude štvrtok 1. decembra 2016 o 13:00 hod.

v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Nitre na Kalvárii.

Po skončení svätej omše budú pohrebné obrady na cintoríne

svätého Cyrila a Metoda na Cabajskej ceste v Nitre. 
Príďte na Misijný večer do UPeCe Bratislava Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Pondelok, 28. november 2016


 
Duchovná obnova Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Utorok, 22. november 2016

Obnova Pozývame ťa na duchovnú obnovu pre mladých mužov vo veku od 17 do 30 rokov, určenú pre tých, ktorí chcú stráviť čas s Pánom a prehĺbiť svoj život viery a dôvery v Božie prisľúbenia.

„Pán je môj pastier" (Ž 23), je téma, ktorú pre vás pripravili verbisti: P. Igor Kráľ a P. Milan Toman.

Miesto a čas obnovy: 9.-11. december 2016, Misijný dom Arnolda Janssena v Bratislave-Petržalke.

So sebou si prines Sväté písmo, dobrý elán a zbaľ aj spacák. Príspevok na ubytovanie a stravu je dobrovoľný. Ak chceš, pozvi na stretnutie aj kamaráta. O ostatné sa postará Pán.

Svoju účasť môžeš nahlásiť na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povoľte JavaScript vo Vašom prehliadači.

PS. Počas obnovy bude pri kostole Misijného domu akcia Misijného jarmoku, na ktorej môžeš zakúsiť „chuť" misií v podobe exotických jedál, nakúpiť vianočné darčeky, zažiť skvelú atmosféru a podporiť misie na Filipínach. 

Tešíme sa na vás a žehnáme vám

Pátri Igor a Milan

 
Traja noví diakoni SVD Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Nedeľa, 16. október 2016

V sobotu 15. októbra sa konala v Misijnom dome sv. Arnolda Janssena slávnosť diakonskej vysviacky. Svätenie prijali traja verbisti: Gorazd Kohút z Močenka, Michal Vrták z Nedožier-Brezian a Robin Joseph z Indie. Svätiteľom bol tiež verbista, biskup Ladislav Nemet, ktorý spravuje diecézu Zrenjanin v Srbsku. Slávnosti sa zúčastnilo množstvo rodinných príslušníkov a rodákov našich diakonov. Teraz sa môžu plnšie venovať službe hlásania Božieho Slova a pripravovať sa na kňazskú vysviacku, ktorá by mala byť v júni 2017. 

F O T O
 
Bývalý šéfredaktor Hlasov P. Jankeje SVD sa už teší vo večnosti Print option in slimbox / lytebox? (info) Pošlite priateľovi e-mail s odkazom na tento článok
Nedeľa, 16. október 2016

Zádušná svätá omša sa slávila za pátra Janjekeho  11. októbra 2016 v Kostole Nanebovzatia Panny Márie v Nitre na Kalvárii a po jej skončení bol páter Jankeje pochovaný na Cintoríne svätého Cyrila a Metoda na Cabajskej ceste v Nitre.

 

Vernosť v službe

P. provinciál Pavol Kruták SVD vyzdvihol v kázni veľkú trpezlivosť pátra Jankejeho, keď pred desiatimi rokmi úplne stratil sluch. I napriek tomu počul stále Boží hlas a neuzatvoril sa do seba, ale zúčastňoval sa v kaplnke všetkých modlitieb, duchovných cvičení, prednášok. Vedel byť veľmi trpezlivý vo svojej chorobe a pritom príjemne a s úsmevom sa tešil zo spoločenstva bratov. P. provinciál poukázal na to, že P. Jankeje dostal od Boha rôzne talenty, ktoré zveľadil a rozvinul. Je preto vzorom a povzbudením nám všetkým, že vedel prijať tie úlohy, kde bol potrebný a kde si to situácia vyžadovala. Bol lekárom, zaiste odborníkom, ktorý mnohým poslúžil. Neskôr, keď prišiel do pastorácie, bolo vidieť, že chce „dohnať“ zameškané. Pomáhal kňazom všade naokolo. Prišiel rok 1989. Bolo to 28. decembra, keď sa spolubratia stretli na sviatok Neviniatok na fare vo Svätoplukove. Tam bolo vidieť, že začína nová situácia a nové úlohy. Prvá vec, ktorá ležala na srdci vtedajšiemu provinciálovi P. Vincentovi Babínovi, bolo vydávanie časopisu Hlasy z domova a misií. „Treba začať vydávať Hlasy“, povedal páter Babín, „Ľudovít, budeš to robiť ty. Ty máš doktorát.“ Samozrejme, ten doktorát bol z niečoho iného, bol z medicíny. Ale páter Jankeje prikývol. Prijal túto službu. V počiatkoch to bola práca „na kolene“. K dispozícii mal jednoduchý písací stroj, pero, papier. Po dvoch mesiacoch sa objavilo prvé číslo časopisu. Pustil sa s chuťou do práce. Postupom času každé číslo bolo lepšie a krajšie. A tejto práci sa naplno venoval okrem pastoračnej práce 15 rokov. Nepovedal, že on má iné vzdelanie alebo inú prácu. Videl, že je to potrebné a on sa do toho naplno vložil. Robil to rád a veľmi dobre.

Pokračovanie...
 
« ZačiatokPredchádzajúce1234567ĎalšieKoniec »Kníhkupectvo VerbumMisijný omšový spolokNová kniha kázní pátra Milana BubákaZaložené na CMS Joomla! Optimalizované pre Firefox 3.5 a testované pre InternetExplorer 8.
Na začiatok