na cestách
s evanjeliom

Kde sme


feed-image Odoberať články
cez RSS 2.0
Barbarská noc u verbistov (r. 1950)
Piatok, 28. apríl 2017

V týchto dňoch si pripomíname zrušenie činnosti reholí v  roku 1950, ktoré sa dotklo aj rehole verbistov.

Pozrite si dokument o barbarskej noci u verbistov v roku 1950. 

Barbarska noc SVD - historický dokument from Martin Stefanec on Vimeo.


 
Staň sa misionárom
Utorok, 25. apríl 2017

Ak cítiš v sebe povolanie slúžiť druhým, povolanie ku kňazstvu, zasvätenému životu a misiám, staň sa misionárom, rehoľným bratom alebo kňazom. Máš tak jedinečnú možnosť ísť a ohlasovať radostnú zvesť Evanjelia vo svete. V týchto dňoch môžu uchádzači posielať prihlášky do našej misijnej Spoločnosti Božieho Slova. Prihlášky posielajte do Misijného domu Matky Božej v Nitre: Misijný dom SVD, Kalvária 3, 949 01 Nitra


 
Biskup zo Sýrie navštívil verbistov v Bratislave
Pondelok, 10. apríl 2017


Mons. Jean-Abdo Arbach, arcibiskup melchitskej gréckokatolíckej cirkvi z Homsu v Sýrii, pricestoval na Slovensko ako vzácny hosť pri príležitosti otvorenia národnej kancelárie medzinárodnej pápežskej organizácie Aid to the Church in Need (ACN). Kirche in not je nadácia, ktorá má pobočky v 24 krajinách, kde sú dobrodinci, ktorí sa zbierajú na projekty po celom svete. Financuje asi 6000 projektov za rok v 140 krajinách. Mons. Jean-Abdo Arbach navštívil aj Univerzitné pastoračné centrum sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave, kde sa so študentmi pri sv.  omši modlil za pokoj v Sýrii.

Otec biskup pochádza priamo zo Sýrie. Narodil sa v meste Yabrud a jeho rodná reč je arabčina. Je katolíckym biskupom, ale melchitskej gréckokatolíckej cirkvi. Melchiti majú byzantský rítus, ako napr. u nás gréckokatolíci, ale ho slúžia nie po starosloviensky, ale arabsky, pri slávnostiach aj grécky. Bol vymenovaný najskôr za biskupa v Buenos Aires v Argentíne a šesť rokov pôsobil spolu s pápežom Františkom,


syria_2017_00001syria_2017_00002syria_2017_00003syria_2017_00004

Celý článok + VIDEO
 
Pomodlite sa krížovú cestu s pátrami verbistami
Streda, 5. apríl 2017

Krížová cesta bola natočená v r. 2010 v kostole Nanebovzatia Panny Márie a v Misijnom dome Matky Božej v Nitre. Zamyslenia si pripravili pátri SVD: Jozef Šabo, Martin Magda, Štefan Janík, Karol Benovic, Félix Majerník, Jozef Krčmár, Ján Nemčík, Anton Bezák, František Sirovič, Michal Slivka a aj biskup Mons. Dominik Tóth.


 
Páter Igor Kráľ SVD na "osmičke" u jezuitov
Streda, 29. marec 2017

Páter Igor Kráľ SVD bol hosťom v kostole u jezuitov v Bratislave, kde predniesol kázeň (20. marca) „Nevedeli ste, že mám byť tam, kde ide o môjho Otca?“. Kázeň je súčasťou cyklu tradičných pôstnych „osmičiek“. Po sv. omši nasledovalo už tradičné agapé v priestoroch jezuitskej jedálne.


Vypočujte si kázeň pátra Igora: 

Audio záznam kázne:
 
Verbisti ďakovali za 75 rokov provincie SVD
Utorok, 28. marec 2017

Verbisti si pripomenuli a oslávili 75 rokov vzniku slovenskej provincie SVD na Slovensku. 27. marca sa v Nitre konalo pri tejto príležitosti provinciálne zhromaždenie, v ktorého úvode sa prihovoril provinciál P. Pavol Kruták SVD. Poukázal na pozitívne aspekty rehoľného života žitého v bratskej komunite, čo má potom aj priaznivý dopad na pastoračnú službu, ktorú misionári konajú v mnohých oblastiach.

Stručná história provincie

Mons. Viliam Judák, nitriansky biskup, okrem iného v kázni uviedol aj údaje o SVD na Slovensku. 18. augusta 1923 sa datuje príchod na Slovensko – do Močenku – misionárov SVD, s perspektívou  ďalšieho pôsobenia.  Oficiálny príchod misijnej spoločnosti, sa však  uvádza na 2. septembra 1925, keď nitriansky biskup dr. Karol Kmeťko,

Pokračovanie...
 
« ZačiatokPredchádzajúce12345678910ĎalšieKoniec »Kníhkupectvo VerbumMisijný omšový spolokNová kniha kázní pátra Milana BubákaZaložené na CMS Joomla! Optimalizované pre Firefox 3.5 a testované pre InternetExplorer 8.
Na začiatok