Formačné stretnutie najmladších členov Slovenskej provincie SVD

Od nedele popoludnia do utorka (11.-13. október 2020) sa uskutočnilo stretnutie Permanentnej formácie našich spolubratov, ktorí sú v doživotných sľubov do desiatich rokov.

Formačného kurzu sa zúčastnili piati spolubratia zo Slovenska (PP. Milan Toman – kaplán vo farnosti BA – Daliborovo námestie, Tomáš Baleja – prefekt v Misijnom dome v BA, Hans Dedyanto – kaplán v Terchovej, Matej Reiner – kaplán v Nitre a Tomáš Gerboc). Traja spolubratia z českej časti provincie (PP. Juraj Begany, George Mondo a Karol Tefa) sa kurzu kvôli nutnej karanténe pri prechode na Slovensko zúčastniť nemohli.

Okrem P. Mareka Vaňuša, ktorý má na starosti Permanentnú formáciu, sa stretnutia zúčastnili aj páter provinciál Pavol Kruták.

Súčasťou kurzu bolo i podelenie sa P. Pavla Baláža, misijného sekretára, o skúsenosti z misií v Brazílii a P. Michala Vrtáka, ktorý pôsobí ako misionár na Kube a prišiel na Slovensko na dovolenku.

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova
Všetky práva vyhradené
Prihlásenie