Aktuality

KAMPAŇ: „PRINESME SILVA KRČMÉRYHO MATURANTOM!“

„Ani deň bez čiarky“, poznačil si v svojom denníku mladý 13 ročný Silvester Krčméry. Už v mladom veku zatúžil naplno využiť svoje talenty. Pri byte v Banskej Bystrici pestoval reďkovky. Tie potom predával a peniaze posielal saleziánom, ktorí sa starali o siroty.

Jeho príbeh pozná generácia starších ľudí. Mnohí ho zažili. Je príbehom lekára, politického väzňa, ktorý vo veku ani nie 30 rokov povedal dňa 24. júna 1954 na súde: „Vy máte v rukách moc, ale my máme pravdu!“ Jeho reč bola natoľko silná a inšpirujúca, že v tomto roku si 24. jún pripomíname cez Krčméryho reč na súde ako pamätný deň Slovenskej republiky venovaný obetiam komunistického režimu.

Jeho príbeh poznal dnes už svätý Ján Pavol II., ktorý si Silva vážil. Pozval ho na biskupskú synodu do Ríma, no komunistický režim mu zakázal vycestovať, preto mu poslal odkaz: „Pri každej svätej omši myslím na Teba!“

Podporte vytlačenie brožúrky o Silvovi. Našim cieľom je priniesť jeho príbeh študentom – maturantom. S Vami to dokážeme!

Viac o tom, ako môžete pomôcť tu:

https://www.startlab.sk/projekty/1972-prinesme-silva-krcmeryho-maturantom/

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie