Aktuality

KRÁČAJÚC V MODLITBE, SO SVÄTÝM OTCOM FRANTIŠKOM

KRÁČAJÚC V MODLITBE, SO SVÄTÝM OTCOM FRANTIŠKOM

15. septembra 2021, na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, sme sa kráčajúc v modlitba vydali za Svätým Otcom Františkom na mariánské pútnické miesto do Šaštína. V sektore pre kňazov sme sa ako verbisti-kňazi zišli z viacerých kútov Slovenska (dokonca i z Českej republiky a Írska =)). Niektorí spolubratia prišli aj so svojimi farníkmi. Naši novici a bohoslovci sa v sektore pre rehoľníkov mali možnosť stretnúť aj z ostatnými členmi Arnoldovej rodiny.

Pápež František nás vo svojej kázni povzbudil, aby sme rozpoznávali u Panny Márie tri vlastnosti viery: cestu, proroctvo a súcit. Veľmi hlboko sa nás dotýkali jeho slová, ktoré sa v istom rozmere týkajú aj nášho poslania a misie.

Vyberáme pár myšlienok: „Panna Mária po Anjelovom zvestovaní nezostala stáť nečinne kontemplovať samu seba medzi štyrmi stenami svojho príbytku. Naopak ona žila svoj dar ako poslanie“, povedal Svätý Otec František. „Panna Mária cítila potrebu otvoriť dvere a vyjsť z domu, aby sa tak stala živým stelesnením tej netrpezlivosti, s akou Boh túži prísť k všetkým ľuďom a spasiť ich svojou láskou.“ A toto je aj poslanie nás verbistov. Máme prinášať Božie slovo všetkým ľuďom a tak sprítomňovať Božiu lásku.

Ďalej Pápež František povedal:  „Namiesto pohodlnosti zvykov sa Panna Mária vydala na neznáme cesty; na miesto stability domácnosti si vyberá namáhavú chôdzu; namiesto bezpečnosti pokojnej religiozity riziko viery, ktorá sa otváram novým významom a tak sa dáva darom lásky k blížnemu.

Sme veľmi vďační, že sme sa mohli spolu so Svätým Otcom stretnúť pri tomto liturgickom slávení a čerpať z jeho prítomnosti.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie