27. nedeľa roku C

27. nedeľa roku C

Ježiš a jeho učeníci sú na ceste do Jeruzalema cestou ich učí. Nerozprávajú sa o obrátení. Pretože to už u jeho učeníkov nastalo. Jeho učeníci chcú rásť vo svojej viere.

Učí ich, že aj malá viera, stačí na to, aby robila zázraky. Sú chvíle, keď sa cítime rovnako ako Ježišovi stúpenci. Môžeme mať malú vieru, že ale čo ak mame malú vieru aj v tých ťažkých a temných chvíľach? Odpoveď nachádzame v druhom čítaní, v ktorom sa píše: obnovte Boží dar, ktorý vám bol daný vkladaním rúk!

Pokiaľ ide o postavenie otroka, Ježiš otroctvo nepotvrdzuje ani neschvaľuje. Jednoducho hovorí, že predstavitelia komunity by si nemali myslieť, že majú právo na odmeny a výhody, jednoducho kvôli svojmu úradu, alebo postaveniu. Výsadou je slúžiť iným v Božom mene. Nevyžaduje ďalšiu odmenu. Ježiš je príkladom tohto správania.

Aké je posolstvo čítaní dnešnej liturgie?
Tu je:
Je bežné, že z času na čas sa cítime zranení, alebo si kladieme otázku, či sa Boh o nás stará. To je normálne. Za týchto okolností však môžeme byť trpezliví a môžeme veriť; veríme v to, že čo vlastníme je Božím darom a používame to na to, aby sme Bohu vzdávali slávu a má to slúžiť aj pre naše osobné povzbudenie.Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova.
Všetky práva vyhradené.
Prihlásenie