„NIE JA, ALE PÁN …“

„NIE JA, ALE PÁN …“

Dnes si pripomíname stodvanásť rokov od návratu nášho Otca a Zakladateľa, svätého Arnolda Janssena, do domu Otca.

15. januára 1909 sa skončila pozemská cesta, ktorá bola venovaná a zasvätená veľkému misijnému snu. Po svojom odchode nám ako dedičstvo zanechal tri misionárske rodiny. A tak, ako tieto tri kongregácie, ktoré Arnold Janssen založil, rovnaká charizma dnes spája veľké množstvo laikov, žien a mužov, na celom svete.

V deň pohrebu Arnolda Janssena zazneli i tieto slová biskupa Josepha H. Drehmannsa: „Pochovali sme spravodlivého človeka. Nech jeho dobrý duch, duch viery, modlitby a obety, ktoré váš ctihodný zakladateľ vložil a vštepil do svojej Spoločnosti zostáva vždy s nami. Potom jeho dielo nikdy nezomrie.

Pokračujme preto s odvahou v úlohe, ktorú sme dostali – prinášať do spoločnosti semená Evanjelia, aby oni zarodili a priniesli úrodu. A aby jej bolo hojne. Nech je duch pokory nášho zakladateľa, ktorý bol prítomný v celom jeho živote, kompasom nášho misijného záväzku: „Nie ja, ale Pán …

Vinica, ktorá nám bola zverená drahí spolubratia, je naša Kongregácia a tiež i všetky miesta, kde pôsobíme. Božia ruka zasadila a starala sa o túto vinicu. Pán jej dáva slnko, dážď a rast. Osobne nemôžeme viac, ako spolupracovať, aj to z Božej milosti. Veď ani inšpirácia nie je od nás, ani stálosť a vytrvalosť nie sú naše, ani vlastná sila, či dôvera, veď mnoho krát sú slabé. Ale od Pána pochádza naša sila.

Preto spoločne opakujme: „Nie ja, ale Pán…

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.