„NIE JA, ALE PÁN …“

„NIE JA, ALE PÁN …“

Dnes si pripomíname stodvanásť rokov od návratu nášho Otca a Zakladateľa, svätého Arnolda Janssena, do domu Otca.

15. januára 1909 sa skončila pozemská cesta, ktorá bola venovaná a zasvätená veľkému misijnému snu. Po svojom odchode nám ako dedičstvo zanechal tri misionárske rodiny. A tak, ako tieto tri kongregácie, ktoré Arnold Janssen založil, rovnaká charizma dnes spája veľké množstvo laikov, žien a mužov, na celom svete.

V deň pohrebu Arnolda Janssena zazneli i tieto slová biskupa Josepha H. Drehmannsa: „Pochovali sme spravodlivého človeka. Nech jeho dobrý duch, duch viery, modlitby a obety, ktoré váš ctihodný zakladateľ vložil a vštepil do svojej Spoločnosti zostáva vždy s nami. Potom jeho dielo nikdy nezomrie.

Pokračujme preto s odvahou v úlohe, ktorú sme dostali – prinášať do spoločnosti semená Evanjelia, aby oni zarodili a priniesli úrodu. A aby jej bolo hojne. Nech je duch pokory nášho zakladateľa, ktorý bol prítomný v celom jeho živote, kompasom nášho misijného záväzku: „Nie ja, ale Pán …

Vinica, ktorá nám bola zverená drahí spolubratia, je naša Kongregácia a tiež i všetky miesta, kde pôsobíme. Božia ruka zasadila a starala sa o túto vinicu. Pán jej dáva slnko, dážď a rast. Osobne nemôžeme viac, ako spolupracovať, aj to z Božej milosti. Veď ani inšpirácia nie je od nás, ani stálosť a vytrvalosť nie sú naše, ani vlastná sila, či dôvera, veď mnoho krát sú slabé. Ale od Pána pochádza naša sila.

Preto spoločne opakujme: „Nie ja, ale Pán…

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova
Všetky práva vyhradené
Prihlásenie