Novoročné vinše našich misionárov

Novoročné vinše našich misionárov

Každý nový rok je v skutku novým začiatkom, a práve v tom prvom dni nového začiatku sa skrýva zvláštne čaro. Je to čaro nedotknutosti a novoty, je to príťažlivosť nepoznaného. Z príležitosti Nového roka posielajú niektorí naši misionári svoje pozdravy a vinše.

Rusko: P. Michal Marhefka SVD

Pozdravľajem s Raždestvom i Novym Godom. Pusť Gospoď naš darujet vam Sebja v Svojom Syne, daby vy čuvstvovali utechu i sami stali apostolami Blagoj vesti.

Filipíny: P. Stanislav Orečný SVD

Drahí misijní priatelia. Nový Rok je vždy novým darom i šancou od nášho Pána celkom sa obnoviť. Želám nám všetkým, aby sme sa v Novom Roku 2019 stali lepšími ľuďmi a vernými a horlivým v našej každodennej misii.

 

Taiwan: Patrik Pálenik SVD

Srdečne pozdravujem čitateľov Hlasov

Nech Vám Pán, štedrý darca, daruje všetko Božie požehnanie do Nového roku 2019. Aby sa vo Vás a na Vás splnili slová starej piesne: „Zjednotení v Duchu, zjednotení s Ním … aby svet celý uzrel svedkov Kristových v nás, aby svet celý uzrel lásku v nás.“

 

Taliansko, Gorazd Kohút SVD

Čitateľom Hlasov chcem priať v novom roku túžbu po mladom srdci v udalostiach toku. Srdce, čo nepozná únavu z dávania sa a v boji nevzdáva sa. Mária, Matka nových nádejí, ticha a pokory nech Vaše srdce Láske otvorí.

 

Taliansko, Juraj Cibula SVD

Začíname novy rok,  ktorý je krásnym pozvaním zakúsiť a priniesť niečo nove a krásne do našich rodín, spoločenstiev  a vzťahov. Preto vám z celého srdca prajem nech vás Boh požehnáva a sprevádza a dodáva odvahy isť proti prúdu dnešnej doby, nech vládne vo vašom vnútri pokoj Boží  a nech neustále ste pre všetkých naokolo darom z ktorého vychádza radosť, láska, pokoj a dobrota, Buon Nuovo Anno a tutti.

 

Rakúsko, Peter Dušička SVD

Každý nový rok je novým úsekom na našej životnej ceste. Nech nás aj

na začiatku nového roku sprevádza vedomie, že Boh chce byť našim

spoločníkom na našej životnej ceste a že s nami počíta. Nech vás

všetkých sprevádza jeho láska a požehnanie.

 

Keňa, Martin Cingel SVD

Narodenie Bozieho Syna nech vas posilni vo viere, povzbudi v zivote a naplni uprimnou radostou, pokojom a nadejou a Bozie pozehnanie v Novom roku nech vas sprevadza na kazdom kroku. Milostiplne Vianocne sviatky a pozehnany Novy rok 2019!

 

Mexiko, Ludvík Málek SVD

 “Bože, buď milostiv a žehnej nám!”.  Tato prosba spočívá v šírení Božího požehnání mezi lidmi a národy a může být také naším cílem v Novém Roce 2019, který právě začínáme. Snažme  se udělat ze všeho našeho úsilí jednu nepřetržitou službu lásky a pokoje a důvěřovat Bohu po vzoru Matky Boží Panny Marie.

 

Bolívia, Ondrej Pešta SVD

Nech nám nový rok 2019 prinesie množstvo využitých príležitostí na osobnejšie stretnutie sa s Ježišom, na Jeho spoznanie v tých najnúdznejších ako aj na radostné ohlasovanie Jeho evanjelia v našom okolí.

 

Rusko, Robert Balek SVD

Nech vás Pán rozohreje v mraze vašej nelásky, nemilosrdenstva a nepokoja svojím pokojom noci, do ktorej sa narodil, svojím milosrdenstvom, s ktorým zostúpil z nebies k nám, aby nám ukázal na svojich ranách nekonečnosť svojej lásky v obeti k nášmu úplnému uzdraveniu a oslobodeniu z pazúrov zla do večného šťastia v Jeho večnej prítomnosti.

 

Nemecko, Václav Mucha SVD

Čo chýba ľudom v Ghane je voda. Cistá voda znamena všetko. Želám svojim krajanom, aby mali nielen tu moznost, mať v celom svojom živote dostatok zdravej vody, ale predovšetkým aby mohli vždy čerpať z pramenov zivej viery, pretože to je dôležité.

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova
Všetky práva vyhradené
Prihlásenie