ROK SV. JOZEFA S DEŤMI Z ORAVY

ROK SV. JOZEFA S DEŤMI Z ORAVY

V mimoriadnom roku sv. Jozefa sme chceli deťom priblížiť viac osobu tohto svätca, preto sme sa počas marca rozhodli naše stretká  zamerať na jeho život a vlastnosti. Spájali sme sa prostredníctvom aplikácie zoom, vo farnosti Podbiel každú stredu, v Oravskom Bielom Potoku každý piatok. Dôležitou súčasťou našich stretiek bol biblický pohľad na dané vlastnosti. Sme veľmi vďační za to, že nám ho pravidelne sprostredkoval o. Pavol Baláž, ktorý sa na naše stretnutia pripájal.

Začali sme pracovitosťou. Dozvedeli sme sa, aké náradie používa pri svojej práci tesár a každý mal za úlohu postaviť  domček pre Svätú rodinu. Materiály na stavbu boli rôzne: väčšinu tvorili peračníky, knihy či krabice, ale našli sa aj vankúše. 🙂 Našou výzvou do nasledujúceho stretká bolo zistiť, kde pracuje ocino a či je jeho práca fyzicky alebo psychicky náročná.

Nasledujúci týždeň sme si priblížili Jozefa ako tichého a poslušného. Skúšali sme si tipnúť, koľko slov sv. Jozefa je zaznamenaných vo Sv. Písme. 🙂  O. Pavol nám predstavil oblasti a konkrétne udalosti, v ktorých Jozef prejavil svoju poslušnosť. Výzva bola tentoraz náročnejšia- deti dostávali postupne správy, akých konkrétnych ľudí majú v daný deň poslúchať.  

Tretie stretnutie sa nieslo v duchu pokory a chudoby. Hovorili sme si, že tak ako každý dom musí mať dobré základy, aj my máme všetko stavať na čnosti pokory. Výzvou sme preverili kreativitu detí- mali za úlohu podeliť sa so svojou hračkou, oblečením, sladkosťou či s časom s niekým chudobnejším ako ony.

Naše spoznávanie sv. Jozefa sme ukončili priamo vo Svätej rodine.  Jej mocný ochranca a starostlivý pozemský ocino. Taký bol Jozef. V našej výzve sme sa opäť „vrátili“ k nášmu vlastnému pozemskému ocinovi- mali sme nájsť niečo, čo sme sa od neho naučili, za čo sme mu vďační. Úlohou zároveň bolo aj poďakovať sa mu za to všetko.

Na záver možno len pár slov vďaky: Bohu, sv. Jozefovi, o. Pavlovi, deťom, ktoré sa pravidelne pripájali a pripájajú na naše spoločné stretká. Svätý Jozef, oroduj za nás!

                                             Za vďačných stretkárov Mirka Siteková  

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom. (Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova.
Všetky práva vyhradené.
Prihlásenie