Svätí misií

svätá Katarína DREXEL

svätá Katarína DREXEL

Katarína Drexel sa narodila 26. 11. 1858 v pensylvánskom meste Filadelfia v rodine bankára Františka Antona Drexela. Od detstva, spolu so svojou sestrou, bola rodičmi vychovávaná k tomu, aby sa o veci delila s ostatnými.

čítaj viac

svätá Terézia od dieťaťa Ježiša

svätá Terézia od dieťaťa Ježiša

Celým menom Mária Františka Terézia Martinová sa narodila vo Francúzsku 2. januára v roku 1873. Jej rodičia Ľudovít a Zélia mali okrem nej ďalšie 4 dcéry: Máriu, Paulínu, Leóniu a Celinu (všetkých 5 sestier napokon vstúpilo do kláštora).

čítaj viac

blahoslavená Paulina JARICOT

blahoslavená Paulina JARICOT

Pauline sa narodila v roku 1799 vo Francúzskom Lyone ako najmladšia dcéra zámožného obchodníka s hodvábnymi látkami. Od mladosti dostávala potrebnú lásku a tiež vzor viery od svojich rodičov a starších súrodencov. Od malička často adorovala Najsvätejšiu sviatosť a pristupovala ku svätému prijímaniu. Bola pekná s tmavými vlasmi a jasnými očami, chodila štýlovo oblečená a bola obľúbená v Lyonskej spoločnosti.

čítaj viac

svätý František XAVERSKÝ

svätý František XAVERSKÝ

František sa narodil pred viac ako 500 rokmi na severe Španielska, na hrade Xavier ako najmladší z piatich súrodencov. Mladosť prežil v období politických bojov o nezávislosť, počas ktorých padol i jeho rodný hrad. František mal živú až ohnivú povahu, bol ambiciózny, nadpriemerne inteligentný a tolerantný.

čítaj viac

svätý DANIEL COMBONI

svätý DANIEL COMBONI

Narodil sa 15. marca 1831 v Limone pri jazere Garda v severnom Taliansku ako dieťa veľmi chudobnej robotníckej rodiny. V akých pomeroch žil, ukazuje aj tá skutočnosť, že Daniel ako jediný z 8 detí prežil 18. rok života. V jednom inštitúte, ktorý založil kňaz pre chudobné a nadané deti, dostal Da­niel dobré školské vzdelanie. Tu sa roz­hodol, že sa stane kňazom.

čítaj viac