Aktuality

ŽIADNY BISKUP ANI KŇAZ SA NESTANE SVÄTÝM BEZ BOŽIEHO ĽUDU

„Žiadny biskup ani kňaz sa nestane svätým bez Božieho ľudu“ sú slová filipínskeho biskupa Mons. Raul Dael. Prinášame Vám úryvok z kázne, ktorú predniesol na Zelený štvrtok 2021 v svätej omši svätenia olejov (Missa chrismatis).

Prevzaté: https://www.youtube.com/watch?v=pVlFHNyKsbA

Prepis slov Mons. Raul Dael:

Najrýdzejšia časť života a služby kňaza sa prejaví v ťažkostiach, v časoch skúšok, a v časoch kríz. Najrýdzejšia časť nás samých vychádza na povrch, keď nás očisťujú ťažké chvíle nášho života. Preto, bratia kňazi, necúvajte pred ťažkosťami, pretože keď sa stretávate s ťažkosťami v službe, Boh chce dostať z vás to najlepšie, a to aj vo vašich zlyhaniach, vo vašich nevernostiach, a dokonca aj v našich chorobách. Myslím, že tu teraz pred vami máme stopercentnú účasť našich kňazov. Pred vami, bratia a sestry, by sme vás chceli poprosiť o odpustenie za chvíle, keď sme nedokázali žiť svoje kňazstvo, za chvíle, keď sme sa vám stali diktátormi a nepočúvali sme vás a Ducha Svätého, ktorý k nám cez vás hovoril.

Odpusťte nám naše nedostatky a slabosti. Odpusťte nám, ak sme sa nechali uniesť našimi ľudskými potrebami. Odpusťte nám, že sme na vás nepozerali ako na Boží ľud, ale len ako na zdroj peňazí. Modlite sa za nás, aby Boh obnovil náš pohľad, aby sme vás pri pohľade na vás videli Boží ľud. Aby sme pri organizovaní malých kresťanských spoločenstiev nepočítali, koľko „prejavov pozornosti“ dostaneme, ale nám išlo o milujúcich ľudí, ľudí, ktorí potrebujú byť milovaní; aby sme im slúžili s čistou láskou. Modlite sa za nás, pretože žiadny biskup ani kňaz sa nestane svätým bez Božieho ľudu. A my sa budeme snažiť zo všetkých síl, najmä keď nás čakajú ďalšie úlohy, aby sme boli vernejší Cirkvi, vernejší Pánovi, na ktorého kňazstve máme účasť. Modlite sa za nás, aby sme nestrácali nádej; nádej na zmenu a na to, žiť svoju službu a život ako kňazi, ktorých si nárokuje a vlastní Pán, a iba on sám.  Amen.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie