Aktuality

Sekretár Pápežskej rady pre kultúru Paul Tighe pricestoval na Slovensko

Sekretár Pápežskej rady pre kultúru Paul Tighe pricestoval na Slovensko

Na pozvanie predsedu Rady pre vedu, vzdelanie a kultúru pri Konferencii biskupov Slovenska Mons. Františka Rábeka prišiel na Slovensko biskup Paul Tighe. Zavítal do Bratislavy a Prešova.

V Bratislave 1. októbra 2019 navštívil Univerzitné pastoračné centrum sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave. Pred večernou svätou omšou, ktorú celebroval v kaplnke UPeCe Bratislava, mal pre študentou prednášku s diskusiou na tému Zdieľanie dobrých správ v digitálnom svete. „Čo si cirkev uvedomuje, je to, že sociálne médiá môžu veľmi pomôcť v tom, ako sa vzájomne pochopiť, ako vzájomne súcitiť a uvedomovať si rôzne situácie. Cirkev si uvedomuje, že sociálne médiá pomáhajú ľuďom s dobrou vôľou vytvárať platformu na rozhovor či vzájomnú spoluprácu,” povedal biskup Tighe.

Bratislava, Paul Tighe

Biskup Paul Tighe je aj supervízorom účtu pápeža Františka na Twitteri Pontifex a počas prednášky priblížil mladým víziu pápeža: „Pápež František chce poskytnúť ľuďom krátke správy o viere a nádeji. Pápež je veľmi vizuálny. Chce ľuďom ponúknuť myšlienky, aby sa zvýšilo ich povedomie. Používa obrazy o ľuďoch v zlých podmienkach napríklad migrantov, aby tak povzbudil k ľudskosti.“

Paul Tighe v UPeCe Bratislava

V stredu navštívil UPeCe v Prešove, kde vo veľkej aule Prešovskej univerzity mal tú istú prednášku s diskusiou pre vysokoškolákov. Do Ríma sa vrátil späť vo štvrtok.


Biskup Paul Tighe (narodený 12. februára 1958) je od 28. októbra 2017 tajomníkom Pápežskej rady pre kultúru. Je najvyšším predstaviteľom Írska v Rímskej kúrii spolu s biskupom Brianom Farrellom. Dňa 27. februára 2016 bol vysvätený za biskupa. Predtým pôsobil ako vedľajší tajomník tej istej dikastérie od decembra 2015 a ako tajomník Pápežskej rady pre sociálne komunikácie od 30. novembra 2007. Predtým bol riaditeľom pre verejné záležitosti dublinskej diecézy.

Po nástupe sociálnych médii sa stal supervízorom Twitter účtu @Pontifex (18,1 mil.) a všetkých internetových kanálov Vatikánu (Radio Vatican, L’Osservatore Romano, news.va, tlačová kancelária… ).

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie