Halenkov

Farnosť, ktorá susedí s Novým Hrozenkovom (patrí do nej aj časť obce Huslenky), dostali verbisti do správy od júla 2015. Prvým administrátorom bol P. Marek Poláčik, pôsobiaci v Novom Hrozenkove, od jesene potom prišiel P. Ľudovít Feja, ktorý pôsobil v Halenkove do konca kalendárneho roka. Počnúc od februára 2016 sa stal správcom farnosti P. Ján Rušin, ktorý v nej aktívne pracuje doposiaľ. Posledné roky pôsobí aj v roli dekanátneho kaplána pre mladých.

Za tých niekoľko rokov od prebratia správy farnosti sa s pomocou veriacich podarila kompletná obnova kostola zvonka i zvnútra, od strechy až po elektrinu a liturgický priestor. I na peknom spoločenstve veriacich prítomných v chráme počas všedných dní možno konštatovať rozbehnutie náboženského života. Zdvojnásobil sa i počet žiakov prihlásených na náboženstvo v škole. V kostole sa stretávajú na modlitby matky, hojná účasť býva na prvé piatky, počas adorácií. Do farnosti patrí i charitný dom, ktorý funguje ako denný stacionár.

Od leta 2023 sa z Halenkova spravuje i farnosť Zděchov.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie