Misijné prázdniny

Misijné prázdniny

Misijné prázdniny sú projektom pre stredoškolskú mládež. Ak cheš prežiť týždeň naplnený radosťou, spiritualitou, obohatiť sa o nové kultúrne poznatky, stretnúť mladých z rôznych kútov Slovenska neváhaj a už dnes začni plánovať účasť na misijných prázdninách. Viac ako dvadsaťročná skúsenosť, mladý tím nadšených animátorov a misionári sa tešia na Teba!

Misijné prázdniny sú projektom pre stredoškolskú mládež, ktorý má formu tábora. Konajú sa každoročne počas letných prázdnin vždy na inom mieste Slovenska.

Verbisti organizujú Misijné prázdniny už 22 rokov za pomoci rehoľných sestier a laických spolupracovníkov.

Každý deň je slávená spoločná svätá omša s misijnými prvkami a mladým je neustále k dispozícii kňaz, či už na svätú spoveď alebo duchovný rozhovor. Neoddeliteľnou súčasťou misijných prázdnin je aj šport, turistika, tanec, hry a zaujímavé prednášky. V programe nechýba ani služba – konkrétny skutok pomoci pre miestne spoločenstvo, farskú komunitu, obyvateľov mesta, kde sa Misijné prázdniny konajú, alebo špecifickú marginalizovanú skupinu.

A neboli by to skutočné Misijné prázdniny, ak by medzi nás nezavítali misionári a misionárky, ktorí majú skutočnú skúsenosť so zámorskými misiami.

Cieľom misijných prázdnin je ponúknuť mladým ľuďom na celom Slovensku kvalitný čas plný nových zážitkov, priateľstiev a radosti, aby spoznávali svoju misiu v tomto svete a nebáli sa ísť tam, kam ich volá milujúci Boh.

Ak chceš prežiť týždeň naplnený radosťou a duchovnom, obohatiť sa o nové kultúrne poznatky, stretnúť mladých ľudí z rôznych kútov Slovenska a získať nových priateľov, neváhaj a už dnes začni plánovať svoju účasť na misijných prázdninách. Viac ako dvadsaťročná skúsenosť, mladý tím nadšených animátorov a misionári sa tešia na Teba!

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie