Velké Karlovice

Farnosť sa rozprestiera v nádhernom a turisticky atraktívnom prostredí. Má centrálny drevený kostol zasvätený Panne Márii Snežnej, ktorý je spolu s farou zaradený medzi kultúrne pamiatky. A hoci obyvateľov v obci ubúda – najmä kvôli finančnej nedostupnosti bývania pre lokálne mladé rodiny – kostol navštívi nemálo turistov, ktorí oblasť zaplavujú každý víkend a najmä cez prázdniny.  Spočiatku bola farnosť spravovaná z Nového Hrozenkova P. Waldemarom Griegerom, ktorý sa zaslúžil o stavbu pastoračného centra vedľa fary; neskôr ju mal v správe P. Jaroslaw Batog (2003-2011), P. Rastislav Kršák (2011-2017) a od 2017 až do súčasnosti P. František Kantár. Poslední menovaní už sídlili priamo na fare vo Velkých Karloviciach.

Pastoračné centrum poskytuje možnosti pre mladé rodiny, miništrantské skupiny, dokonca sa stalo útočiskom pocestných v núdzi a prijalo i skupinu Ukrajincov po vypuknutí vojny na jar 2022. Okrem bežnej farskej pastorácie, ktorá zahŕňa návštevy chorých, starších a ľudí na okraji, či vyučovanie náboženstva, fungujú i evanjelizačné bunky, ktoré sa pravidelne stretávajú, ako i detská „schola“, i zbor dospelých.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie