Vidiná

Vidiná

MISIJNÝ DOM BOŽSKÉHO SRDCA

Misijný dom Božského Srdca vo Vidinej slúži ako noviciát Spoločnosti Božieho Slova. Noviciát pred prvými sľubmi spočíva v jednoročnej príprave, počas ktorej kandidáti rehoľného života  hlbšie spoznávajú rehoľný život i spoločnosť, v ktorej sa rozhodli zasvätiť svoje životy Bohu. Noviciát končí skladaním prvých rehoľných sľubov čistoty, chudoby a poslušnosti.

Komunitu vo Vidinej tvoria dvaja spolubratia. Rektor domu a novicmajster. Nakoľko pre potreby noviciátu slúži historická budova, kaštieľ manželov Asbóthovcov, je s jej udržovaním spojená nemalá námaha. Dom a priľahlý park je využívaný aj na sprevádzané duchovné cvičenia a pobyty rôzneho druhu, jak pre zasvätené osoby, tak i laikov.

Vo Vidinej je približne 1200 katolíkov. Správcom filiálky Vidiná, ktorá patrí pod farnosť Lučenec, je páter Peter Vagaš. V kostole je denne slávená svätá omša, ako si to kedysi želala grófka Hedwiga Asbóthová, ktorá potom ako ovdovela svoj kaštieľ spolu s kostolíkom darovala Spoločnosti Božieho Slova. Okrem toho vedie páter Peter modlitbové spoločenstvo veriacich a pripravuje mladých na prijatie prvého svätého prijímania alebo birmovky.
Pátri z Misijného domu Božského Srdca vypomáhajú aj v okolitých farnostiach.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie