spoločnosť božieho slova

Vidiná

Vidiná

MISIJNÝ DOM BOŽSKÉHO SRDCA

Misijný dom Božského Srdca vo Vidinej slúži ako noviciát Spoločnosti Božieho Slova. Noviciát pred prvými sľubmi spočíva v jednoročnej príprave, počas ktorej kandidáti rehoľného života  hlbšie spoznávajú rehoľný život i spoločnosť, v ktorej sa rozhodli zasvätiť svoje životy Bohu. Noviciát končí skladaním prvých rehoľných sľubov čistoty, chudoby a poslušnosti.

Komunitu vo Vidinej tvoria dvaja spolubratia. Rektor domu a novicmajster. Nakoľko pre potreby noviciátu slúži historická budova, kaštieľ manželov Asbóthovcov, je s jej udržovaním spojená nemalá námaha. Dom a priľahlý park je využívaný aj na sprevádzané duchovné cvičenia a pobyty rôzneho druhu, jak pre zasvätené osoby, tak i laikov.

Vo Vidinej je približne 1200 katolíkov. Správcom filiálky Vidiná, ktorá patrí pod farnosť Lučenec, je páter Peter Vagaš. V kostole je denne slávená svätá omša, ako si to kedysi želala grófka Hedwiga Asbóthová, ktorá potom ako ovdovela svoj kaštieľ spolu s kostolíkom darovala Spoločnosti Božieho Slova. Okrem toho vedie páter Peter modlitbové spoločenstvo veriacich a pripravuje mladých na prijatie prvého svätého prijímania alebo birmovky.
Pátri z Misijného domu Božského Srdca vypomáhajú aj v okolitých farnostiach.Aktuálne

PRIJATIE REHOĽNÉHO RÚCHA

PRIJATIE REHOĽNÉHO RÚCHA

4. novembra 2021 pri svätej omši prijali naši novici Jakub Doktor a Benedikt Kočamba z rúk pátra provinciála rehoľné rúcho. Neodmysliteľnou súčasťou obdobia noviciátu je „obliečka“. Rehoľný habit sa stáva ich znakom krstného zasvätenia, rozhodnutia celkom zasvätiť svoj život Bohu a jeho službe a tiež vonkajším svedectvom pred svetom a ľuďmi.

čítaj viac

DUCHOVNÉ CVIČENIA VO VIDINEJ

DUCHOVNÉ CVIČENIA VO VIDINEJ

Pravidelné ročné duchovné cvičenia sa konajú pred obnovou rehoľných sľubov v noviciáte vo Vidinej pri Lučenci. Zúčastňujú sa ich spolubratia v časných sľuboch, teda bohoslovci a tiež kandidáti do noviciátu – postulanti, krorí onedlho nastúpia do svojho ročného noviciátu práve vo Vidinej. Účastníkmi duchovných cvičení sú tiež niektorí pátri Spoločnosti Božieho Slova. …

čítaj viac

Misijný dom vo Vidinej ponúka

Misijný dom vo Vidinej ponúka

Misijný dom Božského Srdca vo Vidinej je na krásnom mieste a má čo ponúknuť všetkým, ktorí potrebujú oddych, povzbudenie, načerpať nové sily.

čítaj viac

90 rokov misijného domu vo Vidinej

90 rokov misijného domu vo Vidinej

V nedeľu 10.septembra provincial Spoločnosti Božieho Slova slávil spolu s veriacimi z Videnej ďakovnú sv. omšu pri príležitosti 90 rokov od založenia misijného domu.

čítaj viac
Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova
Všetky práva vyhradené
Prihlásenie