spoločnosť božieho slova

Exercičný dom – centrum spirituality

Exercičný dom – centrum spirituality

Súčasťou areálu Misijného domu je aj Exercičný dom. Rôzne skupiny veriacich laikov a zasvätených osôb sem prichádzajú, aby sa zúčastnili duchovných cvičení, obnov alebo seminárov. V Exercičnom dome ponúkame kurzy duchovných cvičení pre rozličné skupiny laikov, zasvätené osoby, pobytové predmanželské prípravy, kurzy osobnostného a duchovného rozvoja, aktivity pre rozličné spoločenstvá, ako sú tímbildingy a podobne. Ubytovanie […]

Súčasťou areálu Misijného domu je aj Exercičný dom. Rôzne skupiny veriacich laikov a zasvätených osôb sem prichádzajú, aby sa zúčastnili duchovných cvičení, obnov alebo seminárov.

V Exercičnom dome ponúkame kurzy duchovných cvičení pre rozličné skupiny laikov, zasvätené osoby, pobytové predmanželské prípravy, kurzy osobnostného a duchovného rozvoja, aktivity pre rozličné spoločenstvá, ako sú tímbildingy a podobne.

Ubytovanie je v dvojposteľových alebo trojposteľových izbách s toaletou a sprchovým kútom. Súčasťou vybavenia izby je i písací stôl a pripojenie na internet. (To však v prípade duchovných cvičení alebo duchovnej obnovy odporúčame ignorovať a venovať sa rozhovoru s Pánom.)

Súčasťou komplexu centra spirituality je samostatná kaplnka, veľká prednášková miestnosť v podkroví, kuchynka a terasa. Okolitý areál Misijného domu, farskej záhrady, krížovej cesty vedúcej na Kalváriu ku Kaplnke Božieho hrobu, či parkov nachádzajúcich sa pod kostolom a vedľa Misijného domu, poskytujú výborné možnosti na stíšenie sa, modlitbu i príjemnú prechádzku.

Dôležité upozornenie pre záujemcov:

Duchovné cvičenia a obnovy nie sú oddychovým sústredením, preto pozývame účastníkov týchto programov k vzdialenej príprave, a to tým, že prídu dostatočne oddýchnutí, aby sa vedeli čo najskôr začleniť do programu a mohli tak s oveľa väčším benefitom absolvovať celý pobyt.

Je potrebné sa zúčastniť na celom programe daného kurzu, alebo duchovných cvičení, od začiatku až do konca. Prísť iba na časť programu nie je možné.

Platby za pobyt a kurzy vopred neprijímame, môžete venovať milodar na mieste, priamo počas kurzu podľa možností a tiež dohody s vedúcim kurzu.

Ďakujeme, že sa prihlasujete zodpovedne, po dôkladnom zvážení a beriete to ako záväzok v zvolenom termíne na cvičenia alebo program skutočne prísť. V opačnom prípade svojím nezodpovedným postojom zabránite zúčastniť sa niekomu ďalšiemu, kto by vami zvolený a nenavštívený program skutočne potreboval.

Link na prihlásenie na kurz: