Aktuality

Starostlivosť o nové povolania

Starostlivosť o nové povolania

Hľadať a starať sa o duchovné povolania za hranicami Slovenska sa rozhodli pátri verbisti Ján Kušnír a Milan Toman medzi rumunskými slovákmi…

V dňoch od 20. do 22. apríla 2018 navštívili P. Ján Kušnír SVD a P. Milan Toman SVD Rumunsko, konkrétne obec Nová Huta (rum. Șinteu), kde mali duchovnú obnovu pre mladých a deti. Rozprávali na aktuálnu tému duchovných povolaní pri príležitosti blížiacej sa biskupskej synody, ktorá bude venovaná téme: “Mladý, viera a rozlišovanie povolania.” Program pozostával z prednášok, svätých omší, adorácie ale bol čas taktiež na prechádzaku v nádhernej prírode, ktorá obklopuje túto slovenskú “kopaničiarsku” obec. Deti sa mohli naučiť novým slovenským ale aj mexickým pisňam. Jazyková bariéria nebola žiadna, nakoľko v tejto oblasti žijú už dlhé roky ľudia slovenskej národnosti. Bratia verbisti ďakujú miestnemu pánovi farárovi Augustínovi Albertovi, ako aj miestnej komunite Milosrdných sestier Svätého kríža, ktoré v danej obci pôsobia, za zorganizovanie tejto duchovnej obnovy pre mladých a za ich srdečné prijatie. Ďakujeme!

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie