Najsvätejšieho Srdca Ježišovho

Dnešné Božie Slovo:
„V tom čase Ježiš povedal: „Zvelebujem ťa, Otče, Pán neba i zeme, že si tieto veci skryl pred múdrymi a rozumnými a zjavil si ich maličkým. Áno, Otče, tebe sa tak páčilo.
Môj Otec mi odovzdal všetko. A nik nepozná Syna, iba Otec, ani Otca nepozná nik, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť.
Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním. Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom; a nájdete odpočinok pre svoju dušu.
Moje jarmo je príjemné a moje bremeno ľahké.“

Mt 11,25-30

Zamyslenie:

Každodenný „hluk dnešnej doby“ nás zahlcuje a vyťažuje. Koľko krát sa mi stáva, že ma pohltí natoľko, že si nenájdem cez celý deň chvíľku na Boha. Namáham sa, som preťažený, no predsa neprichádzam k Nemu, aby ma posilnil. Všetko sa snažím zvládať vlastnými silami, a pritom by stačilo sa vložiť do božích rúk a nechať všetko na Boha. Vtedy sa moje starosti ako zázrakom začnú „riešiť samé“.

Myslím si, že môžeme byť múdrymi a rozumnými a pritom si nachádzať chvíle, kedy budeme proste maličkými a budú nám zjavené veľké, božie veci.

Aplikácia:

1/ Prídem dnes k Bohu, aby ma posilnil?

2/ Snažím sa byť tichý a pokorný srdcom?

Marek

ženatý, business developer, 37  rokov

Prihláste sa na automatický odber zamyslení. Vždy, keď vyjde nové zamyslenie, upozorníme vás naň emailom.

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova.
Všetky práva vyhradené.
Prihlásenie