Zamyslenia

ZAMYSLENIE
NA SOBOTU 23. TÝŽDŇA
V CEZROČNOM OBDOBÍ

ZAMYSLENIE NA SOBOTU 23. TÝŽDŇA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Evanjelium

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nie je dobrý strom, ktorý rodí zlé ovocie, ako nie je zlý strom, ktorý rodí dobré ovocie. Každý strom možno poznať po ovocí. Z tŕnia predsa nezbierajú figy, ani z ostružín neoberajú hrozno. Dobrý človek vynáša z dobrého pokladu svojho srdca dobro a zlý človek zo zlého vynáša zlo. Veď z plnosti srdca hovoria jeho ústa. Čo ma oslovujete: ‚Pane, Pane,‘ keď nerobíte, čo hovorím? Ukážem vám, komu sa podobá každý, kto prichádza ku mne, počúva moje slová a uskutočňuje ich. Podobá sa človekovi, ktorý staval dom. Hlboko kopal a základy položil na skalu. Keď potom prišla povodeň, na dom narazila voda, no nemohla ním pohnúť, lebo bol dobre postavený. Ale kto ich počúva, a neuskutočňuje, podobá sa človekovi, ktorý si postavil dom na zemi bez základu. Keď naň narazila voda, hneď sa zrútil a z domu zostalo veľké rumovisko“ (Lk 6, 43-49).

Podcast:

Zamyslenie:

Dnes Ježiš vyhlasuje, že „kto prichádza ku mne, počúva moje slová a uskutočňuje ich“ je múdry a „podobá sa človekovi, ktorý staval dom. Hlboko kopal a základy položil na skalu“ (Lk 6,47-48). A pretože má dobre postavený dom, môže čeliť akémukoľvek počasiu. Naopak, pokiaľ človek nestavia takto rozumne, skončí sa jeho snaha hromadou sutín. A pokiaľ by bol v dome zatiaľ čo sa privalí povodeň, nestratí len samotný dom, ale aj vlastný život.

Preto nestačí byť len blízko pri Ježišovi, ale s maximálnou pozornosťou počúvať jeho učenie a predovšetkým ho uskutočňovať. Veď do jeho blízkosti sa môže dostať aj zvedavec alebo heretik, študent histórie či filológie… ale len blízkosťou a hlavne praktizovaním Ježišovho učenia môžeme byť schopní stavať chrám kresťanskej svätosti, byť vzorom veriaceho pútnika a obrazom slávy nebeskej Cirkvi.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber zamyslení. Vždy, keď vyjde nové zamyslenie, upozorníme vás naň emailom.
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie