Aktuality

BISKUP WASSERBAUER PRINIESOL DO KOLÍNA RELIKVIE SV. VOJTECHA A SV. PROKOPA

V nedeľu 27. augusta 2023 celebroval v kostole sv. Bartolomeja v Kolíne slávnostnú svätú omšu na výročie posviacky chrámu Mons. Zdeněk Wasserbauer, pomocný biskup pražský.
Na záver svätej omše odovzdal Mons. Wasserbauer kolínskemu farárovi Jánovi Halamovi relikvie sv. Prokopa a sv. Vojtecha. Tieto budú vložené do nového oltára spolu s ostatkami sv. Bartolomeja apoštola a sv. Zdislavy. Blíži sa teda chvíľa konsekrácie (posvätenia) nového oltára, ktorý má byť v tomto roku zhotovený a inštalovaný v chráme. Farnosť ešte očakáva relikvie sv. Bartolomeja, o ktoré požiadala v Ríme. Biskup Wasserbauer pripomenul, že vkladanie ostatkov svätých do oltára, najmä mučeníkov, pripomína, že naša viera stojí na svedectve tých, ktorí boli pripravení pre vieru v Krista prinášať obete. Oltár je centrálne miesto kostola, na ktorom sa oslavuje obeť Ježiša Krista, ktorý sa obetoval za celý svet a za každého človeka.
V chráme sv. Bartolomeja prebiehala v posledných viac ako dvadsiatich rokoch rozsiahla rekonštrukcia. Stavebné a reštaurátorské práce sú dokončené. Chýba už len nový oltár a zrekonštruovaný organ, na ktorý sa na slávnosti tiež konala farská zbierka.

Viac na odkazoch

www.farnostkolin.cz/darujte-ton

www.donio.cz/darujte-ton

Foto: František Stráník

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie