Knihy

Aladár Janega SVD: Zvestujem vám slovo života

Kniha s názvom „Zvestujem vám slovo života“ je prvá zbierka kázní P. Janegu SVD. Jedná sa o príhovory na Advent a Vianoce, ktoré sú stručné, jasné a výstižné. A hoci boli napísané pred desiatkami rokov, sú aktuálne i dnes.

P.  Aladár  Janega SVD  sa  narodil  24.  3.  1915 v Livinských  Opatovciach  v okrese  Topoľčany.  Do Spoločnosti  Božieho  Slova  vstúpil ako  jedenásťročný. Gymnáziu  vyštudoval  v Nitre, filozofiu a teológiu v Rakúsku a štúdiá ukončil v Ríme. V roku 1939 zložil večné  sľuby  a o rok  prijal  kňazské  svätenie.  Počas barbarskej  noci  bol  zadržaný  a odvlečený  do  tábora v Podolínci, odkiaľ ho presunuli do Čiech, kde pracoval ako robotník. V roku  1961  ho  odsúdili  na  jedenásť  rokov väzenia.  Po  amnestii  a štátnom  súhlase  na  výkon duchovnej služby sa vr. 1969 vrátil do Nitry, kde pôsobil vyše 30 rokov. Tajne viedol a formoval  verbistov  a  bol vyhľadávaným kazateľom  a spovedníkom.  Zomrel v roku  2007 vo veku 92 rokov.

ISBN: 978-80-89688-27-2

Počet strán: 232

Rok vydania: 2019

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie