Aktuality

Kresťanské kostoly v Indii teraz v Nitre na Kalvárii

Kresťanské kostoly v Indii teraz v Nitre na Kalvárii

Indiu vnímame ako hinduisticko budhistickú krajinu a kolísku viacerých veľkých náboženstiev. To, že kresťanstvo je v nej prítomné od čias Ježiša Krista nás pozýva pozerať na ňu s rešpektom a obdivom pre jej schopnosť dialógu a náboženskej tolerancie

V Misijnom dome v Nitre na Kalvárii v utorok 19.3. 2019 otvoril nový indický veľvyslanec Shri Vanlalhuma expozíciu fotografíi známeho fotografa Benoya K Bhella, ktorá približuje kresťanské chrámy v Indii. Ide o minivýstavu, korá dosvedčuje prítomnosť kresťanstva v Indii od čias apoštola Tomáša a neskoršieho veľkého misionára Indie Františka Xaverského, ktorý patril k rádu Jezuitov. Provincia Kerala a provincia Goa sú miestom, kde dnes žije väčšina kresťanov v Indii, ktorých počet je približne 31 miliónov.

Výstava je organizovaná OZ Spoločnosť Slovensko-Indického priateľstva a Spoločnosťou Božieho Slova. Potrvá do konca mesiaca marec. Príďte si aj vy pozrieť túto jedinečnú kolekciu kresťanských chrámov v Indii.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie