Aktuality

MISIJNÝ JARMOK – misijná pomoc pre Albánsko

Rehoľníci Spoločnosti Božieho Slova na Slovensku a v Česku, farníci a spoločenstvá, v ktorých verbisti pôsobia, pripravili i v tohtoročnom adventnom období misijné jarmoky a adventné trhy. Ich cieľom je získať finančnú pomoc pre farnosť v albánskom meste Vlorë, kde pôsobí misionár – verbista zo Slovenska, P. Gorazd Kohút SVD.

Výťažok bude použitý na obnovu kostola – izolácia a vonkajšie i vnútorné omietky, rekonštrukcia a úprava priestorov budúceho pastoračného centra, no i na obnovu malého, už roky nefunkčného, organu.

Pre návštevníkov jarmokov a trhov sú pripravené rôzne druhy jedál, zo slovenskej, českej, no i vietnamskej, indickej a africkej kuchyne, vianočný punč, varené víno, koláče i zákusky, vianočné oblátky, rôzne druhy káv z misií, zaujímavé knihy a rôzne drobnosti, ktoré môžu byť vhodným darčekom pod vianočný stromček. Pridanou hodnotou je podiel na misijnom poslaní a misijnej pomoci veriacim v Albánsku.

Už tento víkend, v nedeľu 10. decembra, sa koná Misijný jarmok vo farnosti Nitra – Kalvária a taktiež vo farnosti Nový Hrozenkov, na Morave.

V utorok a stredu, 12. a 13. decembra, sa konajú Adventné trhy v Univerzitnom pastoračnom centre v Mlynskej doline v Bratislave.

A budúcu nedeľu, 17. decembra, sa uskutoční Misijný jarmok pri Kostole sv. Arnolda Janssena v bratislavskej Petržalke.

Viac informácií na jednotlivých plagátoch.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie