Aktuality

MISIJNÝ PROJEKT: SPOLOČNOSŤ BOŽIEHO SLOVA POMÁHA UKRAJINE

MISIJNÝ PROJEKT: SPOLOČNOSŤ BOŽIEHO SLOVA POMÁHA UKRAJINE

Vo štvrtok 24. februára skoro ráno vtrhli ruské vojská na nezávislú Ukrajinu a začala sa vojna. Vojenská akcia okamžite spôsobila obrovskú vlnu utečencov, ktorí sa presúvajú do susedných krajín.

Odhaduje sa, že do Poľska sa doteraz presťahovalo vyše 1,8 milióna ľudí, 215 000 do Maďarska, 170 000 na Slovensko a viac ako 255 000 ľudí odišlo do iných európskych krajín.

Viaceré komunity Spoločnosti Božieho Slova sa ponúkli a zaregistrovali na prijatie utečencov z Ukrajiny. Niektoré z nich, už prijalo určitú časť na svojich miestach. Okrem toho naši spolubratia pomáhajú hľadať rodiny, ktoré by utečencov prijali. Taktiež pomáhajú na hraniciach a na staniciach týmto utečencom buď prekladom z ukrajinštiny, alebo iným spôsobom – presúvaním sa do iných miest. Je neistota o tom, ako dlho budú utečenci potrebovať ubytovanie, a stým spojené živobytie a zdravotnú pomoc. V niektorých prípadoch si nachádzajú iné miesto.

Na druhej strane, situácia tých, ktorí nie sú Ukrajincami a utekajú z krajiny, je neistá a povolenie na pobyt v Európe majú veľmi krátky, ak vôbec nejaký.

Ak by ste chceli pomôcť, môžete tak urobiť zaslaním svojho milodaru:

  • poštovou poukážkou na číslo účtu: IBAN SK95 0900 0000 0050 2911 5971 (Slov. sporiteľňa)
  • alebo na adresu: Misijný dom Matky Božej, Kalvária 3, 949 01 Nitra,
  • alebo bankovým prevodom na číslo účtu: IBAN SK95 0900 0000 0050 2911 5971 (Slov. sporiteľňa) s poznámkou: Ukrajina

Chceli by sme Vás veľmi poprosiť, aby ste pri zasielaní finančnej čiastky či už poštovou poukážkou alebo bankovým prevodom zapísali celú – úplnú vašu adresu, na základe ktorej Vám zašleme poďakovanie, aby ste vedeli, že sme ju dostali.

O aktuálnosti či ukončení projektu vás budeme informovať.

K dňu 28.03.2022 sa vyzbieralo na projekt „SPOLOČNOSŤ BOŽIEHO SLOVA POMÁHA UKRAJINE“ 450 eur. Všetkým dobrodincom ďakujeme.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie