Aktuality

OBNOVA KALVÁRIE NAPREDUJE

OBNOVA KALVÁRIE NAPREDUJE

Už pred časom sme Vás informovali o zámere obnovy nitrianskej Kalvárie. Táto dominanta mesta Nitra je kultúrnou pamiatkou. Celý komplex Kalvárie si vyžiadal, aby sme mu vrátili pôvodnú krásu a dôstojnosť. Popri obnove Kostola Nanebovzatia Panny Márie prebieha aj rekonštrukcia a reštaurovanie kaplniek zastavení krížovej cesty. Kaplnky boli vybudované v roku 1885 a nahradili pôvodné zastavenia krížovej cesty, ktorá patrila medzi najstaršie krížové cesty Slovenska. Po mnohých výskumoch sme konečne mohli pristúpiť k realizácii samotných opráv. Svojpomocnými prácami sme zahájili rozsiahlu rekonštrukciu kaplniek, ktorou sa im má okrem dobrého technického stavu vrátiť aj pôvodný vzhľad z 19. storočia. Na odborníkov už musíme nechať všetko ostatné. Momentálne sa opravujú striešky kaplniek a robí sa sanácia muriva, nakoľko vzlínajúca vlhkosť a nepriaznivé podmienky poškodili stav muriva. Na kaplnkách sa bude ďalej pokračovať kompletnou rekonštrukciou a reštaurovaním fasád a interiérov kaplniek, obnovou mreží, krížov, okeníc a reštaurovaním reliéfov, ktoré zdobia kaplnky.

Ďakujeme všetkým dobrodincov, vďaka ktorých podpore môžeme napredovať v obnove kultúrnej pamiatky. Za podporu pri rekonštrukcii a reštaurování fasád kaplniek sme vďační podpore Mesta Nitra a pri obnove interiérov, mreží, okeníc a reliéfov Nitrianskemu samosprávnemu kraju.

Ak by ste vo svojich srdciach cítili, že Vás Pán pozýva prispieť nejakým milodarom na Obnovu Kalvárie v Nitre, môžete tak urobiť odoslaním príspevku na číslo účtu: IBAN:SK94 0200 0000 0040 4432 2851 alebo kúpou reklamných predmetov v našom eshope. Viac informácii nájdete na kalvaria.eu.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie