Aktuality

SVÄTÁ OMŠA PRE ZAMESTNANCOV KANCELÁRIE PREZIDENTA SR

V Grasalkovičovom, čiže v prezidentskom paláci v Bratislave sa nachádza krásna kaplnka z 18. st. zasvätená sv. Barbore, ktorej liturgickú spomienku slávime 4. decembra. Pri tejto príležitosti bol pozvaný páter Igor Kráľ, aby odslúžil sv. omšu pre zamestnancov Kancelárie prezidenta SR.

Svätej omše, ktorá sa v tejto kaplnke slávi dvakrát do roka (v deň sviatku sv. Barbory a na Popolcovú stredu), sa zúčastnila aj pani prezidentka Zuzana Čaputová. Kázeň reflektovala pohľad Ježiša na rímskeho stotníka, ktorý je príkladom slúžiaceho pána a zároveň láskavého i ohľaduplného človeka. V tomto duchu sa niesli modlitby za dar odvážne slúžiť uprostred mnohých potrieb dnešného sveta.

Po svätej omši, na ktorej miništrovali miništranti z Univerzitného pastoračného centra sv. Jozefa Freinademetza, nasledoval krátky neformálny rozhovor s pani prezidentkou i prehliadka prezidentského paláca.

Pre všetkých, ktorí sa zúčastnili tejto milej slávnosti to bola pekná skúsenosť, zjednotiť sa v spoločnej modlitbe za našich verejných činiteľov a modliť sa spolu s nimi.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie