Piatok 12.týždňa v cezročnom období

Dnešné Božie Slovo:
Keď Ježiš zostúpil z vrchu, išli za ním veľké zástupy. Tu prišiel k nemu istý malomocný, poklonil sa mu a vravel: „Pane, ak chceš, môžeš ma očistiť.“ On vystrel ruku, dotkol sa ho a povedal: „Chcem, buď čistý!“ A hneď bol očistený od malomocenstva. Potom mu Ježiš povedal: „Daj si pozor a nikomu o tom nehovor, ale choď, ukáž sa kňazovi a prines obetný dar, ako predpísal Mojžiš – im na svedectvo.

Mt 8, 1-4

Zamyslenie:

Táto udalosť je ďalší krásny a jasný dôkaz božskej milosrdnej lásky voči nám. Ktovie aký vnútorný boj musel prekonať malomocný predtým než prišiel pred samotného Ježiša. Vo svojej beznádejnosti mu padol k nohám, krásne gesto…odovzdáva sa mu a prosí ho o pomoc s tým aby sa stala Božia vôľa nie jeho a Ježiš sa k nemu taktiež sklonil, uzdravil ho a týmto darom mu otvoril novú životnú cestu.

Pri tomto príbehu mi napadla jedna osobná príhoda ešte z času keď som chodila na základnú školu. Každý asi zažil tú situáciu keď dostal neplánovanú písomku. Tak jedného dňa sa to stalo aj mne, nebolo by to nič zlé, kebyže som pripravená a z toho predmetu neprepadám. Tá písomka by úplne zničila moju nádej na lepšiu známku. V tom momente jediné čo mi napadlo a ostávalo, bolo odovzdať to Bohu, a tak som sa len modlila a prosila Boha nech mi s týmto pomôže lebo je to nad moje sily, bola som z toho zúfalá. Jediný on mi môže v tomto pomôcť. Začala som vyplňovať test a zrazu vidím, že pri každej otázke bola aj správna odpoveď! Nevedela som prečo ale bola som taká šťastná. Samozrejme…o chvíľku sa zistilo, že to tak má celá trieda. Písomka sa presunula na ďalšiu hodinu. Samotná učiteľka nechápala čo sa mohlo stať ale ja som len ďakovala Bohu, že ma takýmto ohromným spôsobom vyslobodil. Od toho momentu sa mi v tom predmete už len darilo a viac som sa s ním netrápila. Boh mi dal viac než som čakala a to len preto, že som sa mu úplne oddala vo svojej slabosti.

Každý má nejaké trápenie, niekto ich má viac niekto menej. Utápanie sa v probléme nám nepomôže. Zverme sa Bohu s dôverou že žiadny problém nie je taký veľký aby prevýšil veľkosť nášho Boha. Vidí nás ale chce aby sme mu to sami povedali, chce cítiť lásku aj od nás. On nás nesmierne miluje a chce pre nás len to najlepšie aj keď to často nechápeme. Nikdy nám nedá takú skúšku ktorú by sme nezvládli. A keď budeme kráčať s ním vždy to prinesie omnoho väčšiu úrodu. Ver, jemu nič nie je nemožné !

Aplikácia:

1/ Neobraciam sa na Boha iba v ťažkých situáciách ?

2/ Som ochotný kráčať s ním aj ťažkou cestou a ďakovať mu za to ? 

Mária

slobodná, študentka, 19 rokov

Prihláste sa na automatický odber zamyslení. Vždy, keď vyjde nové zamyslenie, upozorníme vás naň emailom.

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova.
Všetky práva vyhradené.
Prihlásenie