Piatok po 6. veľkonočnej nedeli

Dnešné Božie Slovo:
„Veru, veru, hovorím vám: Vy budete plakať a nariekať, a svet sa bude radovať. Budete žialiť, ale váš smútok sa premení na radosť. Keď žena rodí, je skľúčená, lebo prišla jej hodina. No len čo porodí dieťa, už nemyslí na bolesti pre radosť, že prišiel na svet človek. Aj vy ste teraz smutní; ale zasa vás uvidím a vaše srdce sa bude radovať. A vašu radosť vám nik nevezme. V ten deň sa ma už nebudete na nič opytovať. Veru, veru, hovorím vám: Ak budete o niečo prosiť Otca v mojom mene, dá vám to.“

Jn 16, 20-23

Zamyslenie:

Dnes nás Pán vyzýva k trpezlivosti. Máme byť presne tam kde sme. Buďme verní! Tento stav v ktorom sa dnes nachádzame, tie pocity ktoré dnes prežívame a to čo nás dnes ešte len čaká, všetko to môže byť úrodnou pôdou pre Božie slovo, ktoré chce Ježiš znova zasiať.

Neutekajme hneď k tej radosti ktorú nám ponúka svet, k tomu chvíľkovému šťastiu ktoré je tak ľahko dosiahnuteľne. Aj keď to je tak lákavé, najmä keď vidíme ako sa svet okolo nás raduje.

Ježiš ťa ubezpečuje, to čo prežívaš teraz je dôležité práve kvôli tomu čo prichádza potom. Preto sa dnes staraj o to, čo ti bolo zverené, čo bolo do teba zasiate aby si sa mohol tešiť z úrody ktorá vzíde. Už viac nepros o šťastie, ale začni prosiť v Ježišovom mene o jeho slovo ktoré povzbudzuje, potešuje a napĺňa pokojom. On ti dá všetko čo potrebuješ.

Aplikácia:

1/ Pýtaš si denne Božie slovo do svojho života?

2/ Ako dlho medituješ nad tým, čo ti chce Pán povedať, 5 či 10 minút? Myslíš, že to stačí?

Jozef

zenaty, aplikačný inžinier, 25 rokov

Prihláste sa na automatický odber zamyslení. Vždy, keď vyjde nové zamyslenie, upozorníme vás naň emailom.

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova
Všetky práva vyhradené
Prihlásenie