Aktuality

100 rokov od narodenia brata Víta Andreja Bugoša SVD

V sobotu 25. novembra 2023 sa v obci Lúčina, okr. Prešov, konala spomienková sv. omša z príležitosti 100. výročia narodenia brata Víta Andreja Bugoša. Sv. omšu slávil P. Ján Halama SVD spolu s miestnym pánom farárom Jozefom Juraškom a so synovcom brata Víta Pavlom Bugošom. V kostole sa zišla širšia rodina brata Víta ako aj miestni farníci. Brat Vít sa narodil 25.11.1923 v Lúčine. Do Spoločnosti Božieho Slova vstúpil v r. 1940. Po roku 1950, keď komunistický režim násilne zrušil rehole, brat Vít pracoval až do r. 1966 na rôznych režimom vynútených stavbách “priehrad mládeže”. V r. 1968 sa dostal do Ríma, kde spolupracoval na príprave, tlači a distribúcii náboženskej literatúry v slovenskom jazyku. V r. 1990 sa vrátil do Nitry na Kalváriu ako jeden z prvých verbistov. Od začiatku sa podieľal na obnovení tlače misijného časopisu Hlasy a misijných kalendárov. Podieľal sa aj na administrácii Misijného domu. Vo svojej rodnej obci bol naposledy v r. 1966. Do konca svojho života už neopustil Nitru a verne plnil každodenné povinnosti v Misijnom dome.

Po sv. omši sa kňazi zišli s rodinou brata Víta pri spoločnom obede. V rodinnej atmosfére všetci zaspomínali na spoločné zážitky s bratom Vítom Andrejom Bugošom SVD. 

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie