Aktuality

CARLO ACUTIS BUDE SVÄTÝM

Pápež František 23. mája schválil zázrak pripisovaný príhovoru blahoslaveného Carla Acutisa, talianskeho tínedžera, ktorý zomrel vo veku 15 rokov a bol blahorečený v roku 2020 v Assisi, kde odpočívajú jeho telesné pozostatky.

Týmto novým dekrétom bude mladý muž, ktorý hlboko miloval Eucharistiu, vyhlásený za svätého.

Gaby Jácoba, režisérka nového filmu María „Madre del mundo“  o budúcom svätcovi Carlovi Acutisovi a mariánskych zjaveniach uviedla, že budúci svätec milovala Pannu Máriu Guadalupskú.

Dnes oslavuje nebo a my tiež, myslím si, že celý svet: Carlo Acutis bude svätým. Pápež František schválil zázrak, ktorý blahoslaveného Carla Acutisa povedie ku kanonizácii.“

Carlo je znakom nádeje, znakom Božej lásky, svätosti, ktorá je možná u mladých ľudí a detí v každom veku.

Kto bol Carlo Acutis? Bol fanúšikom videohier a počítačovým programátorom, ktorý miloval Eucharistiu, Pannu Máriu a futbal. Zázrak, ktorý z neho urobí svätca, má ako hlavnú hrdinku mladú ženu z Kostariky.

Režisérka filmu zdôraznila, že východiskovým bodom projektu nového filmu bolo stretnutie s Antoniou Salzano, matkou Carla Acutisa, a ďalšími členmi jeho rodiny pred Pannou Máriou Guadalupskou.

Nový film bude rozprávať „dva paralelné príbehy: jeden z nich začína práve v Mexiku s Pannou z Guadalupe, kde pomocný biskup Mexickej arcidiecézy požiada bádateľa, aby preštudoval celú prácu Carla Acutisa o mariánskych zjaveniach,“ hovorí Gaby Jacoba.

Iný príbeh je o obrátení mladého vysokoškoláka vďaka výstave Carla Acutisa.

„Týmto filmom chceme ukázať veľkú lásku Carla Acutisa k Najsvätejšej Panne. Antonia Salzano nám hovorí, že Carlo veľmi miloval Mexiko, Pannu Máriu Guadalupskú.“

Text: P. Ján Kušnír SVD

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie