Aktuality

DEŇ ZASVÄTENÉHO ŽIVOTA V BRATISLAVSKEJ ARCIDIECÉZE

V Bratislavskej arcidiecéze sa na sviatok Obetovanie Pána (2. februára) slávila slávnostná svätá omša v Dóme sv. Martina o 17:00 hod. Zúčastnili sa jej najmä rehoľníci, ktorí na jej území pôsobia, a ktorých počet dnes činí viac ako 600 členov rôznych kongregácii.

Svätú omšu celebroval arcibiskup mons. Stanislav Zvolenský, prítomný bol aj apoštolský nuncius mons. Nicola Girasoli a pomocný biskup mons. Jozef Haľko.

Svätá omša sa niesla v atmosfére vďačnosti: na jednej strane samotných rehoľníkov za dar ich povolania a milosti, ktorá ich v ňom sprevádza. Na druhej strane zo strany samotnej arcidiecézy, pre ktorú sú rehoľníci prínosom a podľa slov samotného arcibiskupa “svetlom”, ktoré svieti medzi ľuďmi. V rámci svätej omše si rehoľníci obnovovali svoje zasvätenie a v úplnom závere sa im povzbudivými slovami a s veľkou horlivosťou jemu vlastnou prihovoril aj nuncius Girasoli. 

Po sv. omši nasledovalo pohostenie v priestoroch Bratislavského seminára, kde boli prítomní aj biskupi, aby sa rozprávali a zdieľali s rehoľníkmi. Pre nás to bola príležitosť stretnúť svojich spolužiakov a priateľov z rôznych reholí, zistiť čo je nové a vymeniť si pár vrúcnych slov. Sme vďační za dar rehoľného povolania, momentálne tiež z úspešne zvládnutého semestra. Vďaka Bohu máme už po skúškach a môžeme využiť čerstvo napadnutý sneh vo farnosti Terchová, ktorú ako verbisti naši kňazi spravujú. 

text pripravil: diakon Lukáš Hanúsek SVD

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie