Aktuality

Duchovná obnova pre rodiny s deťmi vo Valaskej Belej – Homôlka 15.-17.11.2019

Duchovná obnova pre rodiny s deťmi vo Valaskej Belej – Homôlka 15.-17.11.2019

Od piatku večera 15.novembra do nedele obeda 17.novembra 2019 sme zažili neopakovateľnú duchovnú obnovu určenú pre rodinky s deťmi, ktorú viedol páter Janko Kušnír. Bol to požehnaný čas a krásne spoločenstvo rodín. Sme veľmi vďační, že nám páter Janko venoval svoj drahocenný čas a spolu so seminaristom Vašekom Plánkom sme my manželia a manželky, staré mamy a starí otcovia, ale aj naše deti či vnúčatká hľadali odpovede na mnohé otázky, ktoré počas tohto víkendu na prednáškach zazneli.

BOH NÁS HĽADÁ bola téma, ktorá sa niesla prednáškami a rozhovormi. Spoločne aj s deťmi sme ráno a večer chválili Pána. Počas prednášok sme sa rozdelili na skupinku mladších-teda našich detí, ktorým sa venoval Vašek. Ďalšiu skupinku tých „mladých“-teda nás rodičov a starých rodičov viedol počas prednášok páter Janko Kušnír. Dostali sme odpovede na mnohé otázky, ktoré trápia iste každé manželstvo. Poučenia a príbehy, niekedy úsmevné zážitky či láskyplné napomenutia. V tomto duchu sa niesol víkend, ktorý bol naplnený neopísateľnou radosťou a požehnaním, ktoré si rodinky
odnášali domov. A Pán Boh si nás skutočne našiel-pri svätých omšiach, pri spovedi, pri večernej adorácii, keď naše deti sprevádzali toto všetko spevom a hraním. Bol to neopísateľný zážitok, pretože sme mohli ako rodiny stráviť požehnaný čas spolu. A naučili sme sa, že treba pozorne počúvať Pána a žiť prítomnosť. Mnohí sa zúčastnili takejto netradičnej obnovy, ktorá bola aj deťmi, po prvý krát a hoci ešte v piatok mali obavy, ako to všetko dopadne a boli plní očakávania a možno aj strachu, tak v nedeľu pri rozlúčke boli všetci tak šťastní a plní radosti z toho čo prežili, že mnohým sa vôbec nechcelo odísť a trochu aj žartovali, keď povedali: Postavme si tu tri stany…a zostaňme tu…
Teda Pán si nás naozaj našiel a vďačíme za to všetko pátrovi Jankovi Kušnírovi, ktorého slová sa hlboko zapísali do našich sŕdc a Vaškovi, ktorý sa trpezlivo venoval našim deťom…Bolo nás 50 milý páter Janko a Vašek, ale máme obavy, že nabudúce sa toto číslo podstane zvýši. Ešte raz vďaka za požehnaný čas, ktorý ste nám venovali.

Text: rod. Dolinajová

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie