Aktuality

DUCHOVNÉ CVIČENIA: „AKÉ MILÉ SÚ NA HORÁCH NOHY POSLA“

DUCHOVNÉ CVIČENIA: „AKÉ MILÉ SÚ NA HORÁCH NOHY POSLA“

Duchovné cvičenia od 19. do 22. mája, na ktoré Vás srdečne pozývame bude spolu s Vami prežívať aj P. Waldemar Grieger SVD, ktorý Vás prevedie touto témou.
Neváhajte a využite jedinečnú príležitosť prihlásiť sa.

Link: http://program.verbisti.sk/84/duchovne-cvicenia-ake-mile-su-na-horach-nohy-posla

Duchovný spisovateľ Albert Peyriguér nám ponúka, aby sme si predstavili záhradníka, ktorý pestuje gerbery. Hovorí: „Sú to nádherné kvety. Ale nič nevedia o svojej kráse. Nevidia sa. Sú slepé. Keby tak nejakým spôsobom dostali oči, videli by svoju krásu a krásu svojich sestier a spoznali by aj záhradníka a poďakovali by mu za to, že ich zasadil, polieval, pestoval a chránil. Takéto niečo nie je však u gerber možné,“ vraví tento duchovný spisovateľ a pokračuje: „Ale je to možné u nás. My máme telesné oči a vidíme svoju krásu a krásu svojich sestier a bratov. Máme oči rozumu a spoznávame, že náš prapôvod je u Boha, ktorý nás pestuje svojím slnkom, polieva svojím dažďom a chráni svojou náukou a sviatosťami.“ A tak sa Albert Peyriguér pýta: „Máme pritom zostať nemí?“ A odpovedá: „Nie! Stokrát nie!“

Čo táto výzva, aby sme nezostali nemí, keďže vieme, že Boh nás zasadil, polieva, pestuje a chráni, znamená pre nás? Na túto otázku budeme hľadať odpoveď počas Duchovných cvičení na téma „Aké milé sú na horách nohy posla“, na ktoré Vás srdečne pozývame. Spolu s Vami ich bude prežívať aj P. Waldemar Grieger SVD, ktorý Vás prevedie touto témou.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie