Aktuality

Duchovné cvičenia pre bývalých a súčasných študentov UPeCE BA.

Duchovné cvičenia pre bývalých a súčasných  študentov UPeCE BA.

V dňoch 19.až 22. septembra 2019 sa v Exercičnom dome v Nitre na Kalvárii uskutočnili duchovné cvičenia pre bývalých a súčasných študentov bratislavského UPeCE.

Mottom duchovných cvičení bol citát zo sv. písma “Ustavične sa radujte v Pánovi!” (Flp 4,4). Exercitátor P. Igor Kráľ SVD nás počas týchto dní sprevádzal vo svojich príhovoroch postavou sv. Pavla. Pavlov životný pribéh nás inšpiroval k obnoveniu sa v horlivosti vo viere a k vernejšiemu nasledovaniu Krista v našich konkrétnych životných situáciach. Po každej prednáške bol vytvorený priestor na modlitbu a zamyslenie. Okrem samotných prednášok boli v programe zahrnuté aj ďalšie aktivity ako sú adorácia a krížová cesta. Celý program prebiehal v silenciu, ktoré ponúkalo priestor na vnútorné stíšenie sa, čo prispelo k lepšiemu načúvaniu Božiemu hlasu. Bolo pre nás darom zažiť tento privilegovaný čas duchovných cvičení a ďakujeme P. Igorovi za jeho službu.

Text pripravila Veronika Pétiová.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie