Aktuality

FORMÁTORI SVD Z CELEJ EURÓPY HĽADAJÚ V NITRE ODPOVEDE NA NOVÉ VÝZVY

FORMÁTORI SVD Z CELEJ EURÓPY HĽADAJÚ V NITRE ODPOVEDE NA NOVÉ VÝZVY

Formácia nových misionárov je najdôležitejšou činnosťou každej provincie, kde sú povolania. Ak Boh volá, človek pomáha pripraviť ochotných ľudí do misie ohlasovania Božieho Slova. Situácia cirkvi v Európe sa za posledné roky výrazne zmenila. Aj preto formátori spoločne hľadajú odpovede na túto naliehavú výzvu – pripravovať kvalitných misionárov pre súčasné potreby.

V dňoch 6. – 11. novembra 2017 sa formátori z európskych provincíí zamýšľajú nad situáciou vo formačných domoch a formačných komunitách a revidujú formačné programy, aby zodpovedali požiadavkam doby. Vo viacerých provinciách sú zodpovední za formácu spolubratia z Indie, Indonézie, afrických krajín, ktorí prišli do európskych provincíí v rámci svojho misijného určenia. Bohatstvo internacionality a kultúrnej rozdielnosti je prínosom pri príprave mladých spolubratov, vzhľadom na skutočnosť, že rehoľa Verbistov má ako svoje prvoradé poslanie misiu Ad Gentes.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie