Fotokroniky

AKOLYTÁT 2023

V pondelok 20. marca 2023 provinciál Spoločnosti Božieho Slova na Slovensku, P. Pavol Kruták SVD, udelil rád akolytátu nášmu spolubratovi frt. Jakubovi Doktorovi SVD. Udelenie ministéria sa uskutočnilo počas svätej omše v deň liturgickej slávnosti sv. Jozefa. Počas slávnosti zároveň P. Kruták SVD privítal v bratislavskej komunite štyroch nových spolubratov-študentov z Afriky.

Zo slávnostnej atmosféry Vám prinášame bezprostredné pocity frt. Jakuba Doktora SVD:

Na slávnosť sv. Jozefa som pri večernej svätej omši prijal službu akolytu a moja vďačnosť patrí najskôr dobrému Panu Bohu. Som mu vďačný za to, že stále so mnou počíta. Cítim v srdci radosť, ale aj bázeň pred tým, ako sa veľký Boh, Ježiš Kristus, skryl do kúsku chleba. Ako sa stal slabým a počíta aj s tým, že mi môže padnúť. On, ktorý nesie mňa a teraz ho mám ja niesť ku chorým, do domovu dôchodcov alebo pomáhať kňazovi pri bohoslužbe. Moje pocity sú asi také, že radosť rozdávaním rastie. Som rád za tento dar. Určite ma bude napĺňať radosťou z toho, že Pána Ježiša môžem priniesť všade tam, kde po ňom ľudské srdcia túžia. Preto mu ďakujem aj za moje povolanie ako aj za bratov, ktorých mi daroval.
Vždy to bude o nás všetkých, povzbudzovať sa vo všetkom, čo robíme.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie