Fotokroniky

DOTYK BOHA, MODLITBY ZA MATURANTOV

Dňa 30. mája 2024 sa v Univerzitnom pastoračnom centre sv. Jozefa Freinademetza uskutočnilo podujatie s názvom Dotyk Boha. Cieľom podujatia bolo zhromaždiť mladých stredoškolákov z cirkevných gymnázií, ktorí sa modlili za maturantov. Program začal modlitbou a svedectvami, ktoré viedli Lamačské chvály. Sv. omšu celebroval Mons. Jozef Haľko. Nakoľko sa v Cirkvi slávila aj Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, po sv. omši nasledovala krátka poklona pred Najsvätejšou Sviatosťou oltárnou. Na záver programu si študenti, ktorí symbolicky odprevadili svojich starších spolužiakov cez prah dospelosti, mohli uctiť  aj relikvie bl. Carla Acutisa. 

Medzi zúčastnenými kňazmi boli aj páter Bruno Donoval z Rádia Mária, páter Lucián Bugocki z Farnosti Karlova Ves a náš páter Igor Kráľ, ktorý je správcom Univerzitného pastoračného centra. Program bol vysielaný v priamom prenose do Rádia Mária. 

Text: P. Igor Král SVD

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie