Fotokroniky

ĽUDOVÉ MISIE V BREZOVEJ POD BRADLOM

V dňoch 5.-12.6.2022 sa konali vo farnosti Najsvätejšej Trojice v Brezovej pod Bradlom ľudové misie, ktoré boli podľa zápisu kroniky farnosti po vyše sto rokoch. Začali sa sv. omšou na slávnosť Zoslania Ducha Svätého – Turíce a ukončili sa v nasledujúcu nedeľu na slávnosť Najsvätejšej Trojice,  čo sú pre nás verbistov titulárne sviatky a pre farnosť zase boli požehnaným časom, keďže v posledný deň farnosť mala „hody.“ Čas vo farnosti bol požehnaný, okrem sv. omší a pobožností, ktoré sa konali v kostole, boli stretnutia na základných a stredných školách so žiakmi, tak v Brezovej ako aj v Senici, kde pán farár vyučuje náboženstvo. Taktiež nechýbala návšteva chorých vo farnosti a jednou zaujímavosťou bolo, keďže táto farnosť je prevažne evanjelická, stretnutie sa s miestnym evanjelickým farárom a farárkou. V tom týždni senický dekanát mal rekolekcie, tak sme boli pozvaní aj k nim do Senice, aby sme sa spolu zúčastnili a slávili sv. omšu, po ktorej bolo ako obvykle stretnutie na fare a po dvoch prednáškach sa ukončilo obedom. 

K tejto farnosti patrí aj filiálka v Bukovci, v ktorej sa momentálne obnovuje kostolík a sv. omše sa slávia v nedele.

Ďakujeme miestnemu pánu farárovi Vdp. Mariánovi Libičovi a veriacim farnosti za pozvanie a prajeme im veľa Božích milosti a požehnania.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie