Fotokroniky

PUMIN 2022

Tohtoročný PUMIN – púť miništrantov Slovenska v (a pri) Národnej Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne sa konal v sobotu 14. mája. Témou púte bola osobnosť zaujímavého mexického chlapca, mučeníka, mladého hrdinu, ktorý sa volá José Luis Sánches del Rio. José sa počas tzv. vojny kristerov obetoval tak, že pri jednom úteku daroval svojho koňa generálovi po tom, čo generálovho koňa postrelili. Generál sa zachránil, no mladého Josého zajali. Presviedčali ho k odpade od viery, no on hrdinsky aj napriek mučeniu odvážne volal: „Nech žije Kristus Kráľ a Guadalupská Panna Mária!“ Tak aj motto tohtoročnej púte znelo: „Hrdinom sa nerodíme, hrdinom sa stávame.“ Tohto svätého môžete poznať aj z deviatniku, ktorý vydala Spoločnosť Božieho Slova v roku 2018.

Na púti sa zúčastnili naši dvaja seminaristi Lukáš Hanúsek a Dávid Kancian spolu s animátorom Erikom Jánošom a samozrejme miništrantmi z farnosti Povýšenia Svätého Kríža a to z farského kostola a Kostola svätého Arnolda Janssena. Cestovali spoločne vlakom a na púti sa stretli aj s miništrantmi z Cérovej, kde pôsobí P. Jozef Matis SVD. Mladším miništrantom sa prihovoril P. Luscoň SDB. Starší mali workshopy, pričom naši miništranti sa zúčastnili worshopu o Afrike. Hlavným bodom programu bola slávnostná svätá omša v bazilike s vyše sto miništrantmi. Po cigánskej pečienke nasledoval turnaj vo florbale a futbale. Naši miništranti boli v dvoch tímoch a hrali dobrú hru. Neformálnou bodkou programu bola zmrzlina v Bratislave.

Zakončme slovami svätého Josého: „Nikdy nebolo také ľahké získať nebo ako teraz.“ To iste platí zvlášť aj o miništrantoch, ktorí sú počas svätej omši tak blízko pri Pánovi.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie