Fotokroniky

SPOMIENKA NA ARCIBISKUPA JÁNA BUKOVSKÉHO SVD V RODISKU

V Cerovej, rodisku arcibiskupa Mons. Jána Bukovského, si pripomenuli nedožitých sto rokov od jeho narodenia. Centrom slávenia bola svätá omša, ktorú celebroval bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský.

Omše sa zúčastnili viacerí kňazi – rodáci z Cerovej a z blízkeho okolia. Kazateľom bol páter Marek Vaňuš SVD, provinciál Spoločnosti Božieho Slova, ktorý v príhovore tlmočil slová pátra Milana Bubáka SVD, ktorý sa spomienky nemohol zúčastniť.

Spomienková slávnosť sa konala v Nedeľu Božieho Slova, prelínajúc v sebe skutočnosti ako procoké  slovo Jonáša, slovo, ktorým Ježiš povoláva učeníkov a Božie Slovo v živote arcibiskupa Bukovského. On, okrem toho, že bol členom Spoločnosti Božieho Slova, bol i prednášajúcim Božieho slova a ohlasovateľom slova pravdy, i v neľahkých situáciách, či byť hlasom ľudí, ktorý túžili po Božom slove a slobode.

Svätej omše sa v Cerovej zúčastnili i žijúci príbuzní otca arcibiskupa. Vo farnosti pôsobí ako farár páter Jozef Matis SVD, ktorý spolu s farníkmi  obce pripravil a zabezpečil dôstojný priebeh slávnosti.

Benedikt Kočamba SVD

Tomáš Gerboc SVD

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie