Fotokroniky

Stretnutie „Laických misionárov – MAZ a Deň SVD“ v Nitre

Od 30. septembra do 2. novembra sa konalo v Ivanke pri Nitre, v kláštore Misijných sestier Služobníc Ducha Svätého – SSpS prvé stretnutie laických misionárov, tzv. MAZ, z nemeckého – Misionar auf Zeit  – misionár na čas. Ide o projekt, ktorý už niekoľko rokov funguje v iných provinciách SVD a SSpS, kde pre záujem laických dobrovoľníkov organizujeme takéto stretnutia, v ktorom mladí ľudia chcú svojou dobrovoľnou činnosťou prispieť v misijnej činnosti v našich komunitách v zahraničných misiách. Misionár na Čas, je mladý muž alebo žena, ktorý na určitý čas – zvyčajne na jeden rok, odíde na misijnú skúsenosť do rôznych krajín sveta, predovšetkým tam, kde my pracujeme. Takýto misionár má byť mladým kresťanom, ktorý pracuje pre lepší svet a sociálnu spravodlivosť, pretože je o tom náboženský presvedčený. Má sa zapájať do života iných kultúr a náboženstiev, aby sa poučil porozumieť iným a to cez bytie a život s nimi. Misionár sa delí so svojou vierou, prináša Krista a posolstvo evanjelia do všetkých situácii života.

Na to, aby mladý kresťan – misionár mohol odísť na takúto skúsenosť, sa vyžaduje aj príprava.  Naša príprava, ktorú organizujeme trvá jeden rok a tá je rozdelená na niekoľko víkendových stretnutiach, kde robíme semináre napr. o našej spiritualite a charizme (SVD-SSpS), o sebapoznaní, identite, interkulturalite, kultúrnom šoku, misiológii a mnohých iných témach, spolupracujúc s laickými misionármi, ktorí už prežili takúto zahraničnú misijnú činnosť. Viac: https://www.verbisti.sk/laicki-misionari-svd/

Tento rok sme stretnutie spojili s dňom SVD, kde sme sa zúčastnili aj na fatimskej sv. omši v Nitre na kalvárii, kde po sv. omši mal prezentáciu aj misionár pôsobiaci na Filipínach – páter Peter Fillo SVD, ktorý veriacim rozprával o svojej misií na Filipínach a potrebe a úlohe misijnej činnosti.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie