Fotokroniky

SYNODÁLNA SOBOTA V MISIJNOM DOME SV. ARNOLDA JANSSENA

V sobotu 26. marca 2022 sa v Kostole sv. Arnolda Janssena v Petržalke uskutočnilo stretnutie účastníkov synodálnych stretiek spolu s ich moderátormi. Začalo sa slávením sv. omše, ktorú celebroval P. Johny Ambattu SVD. Potom nasledoval program pripravený a moderovaný synodálnymi koordinátormi. V rámci neho odznela krátka prezentácia a nasledovala aktivita, na základe ktorej sa vytvorili skupinky. V nich následne účastníci diskutovali o tom, ako dosiaľ prežívali „spoločné kráčanie“ v rámci svojich stretiek a aké sú ich pohľady na tému Synody o synodalite. Napokon, na záver programu, sa všetci presunuli do záhrady vedľa kostola, kde bol pripravený teplý obed a malé občerstvenie.

V Kostole sv. Arnolda Janssena prebieha synodálny proces v 12-tich skupinkách, ktoré vedie 15 moderátorov. V týchto skupinkách sa každý/každý druhý týždeň stretáva vyše 100 ľudí. 

Čo vzíde zo Synody o synodalite? Plody zapojenia a stretávania sa ľudí našej komunity už postupne objavujeme. Tešíme sa, že môžeme kráčať spolu. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli a priespievajú k organizácii synodálneho procesu u nás.

Text pripravil: frt. Lukáš Hanúsek SVD

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie