Fotokroniky

TOMÁŠ MUNK A JEHO OTEC FRANTIŠEK „V UPECE BRATISLAVA“

V bratislavskom UPeCe sa v pondelok 15. apríla 2024 konal, pri príležitosti Roka Tomáša Munka a Týždňa modlitieb za duchovné povolania, diskusný večer o Tomášovi Munkovi, i rodine Munkovcov. Boží služobníci Tomáš Munk a jeho otec František, sú kandidáti na blahorečenie. Tomáš bol v čase jeho mučeníckej smrti novicom Spoločnosti Ježišovej. Obaja obetovali svoj život a vydali svedectvo mučeníctva z lásky ku Kristovi: „Munkovci sa pripojili k nespočetným príslušníkom Židovského národa i k členom Katolíckej cirkvi, ktorých totalitný režim nemilosrdne likvidoval, či pre ich pôvod, alebo pre vernosť Bohu. Svojou vernosťou Kristovi až do konca sa mu pripodobnili až po jeho kríž, a stali sa majákom. Sú Božím svetlom pre nás a pre každého, kto je konfrontovaný s podobnými otázkami, či už v rovnako brutálnej alebo v inej, sofistikovanej podobe.“, píše sa v liste, ktorým provinciál SJ, P. Jozef Šofranko vyhlásil Rok Tomáša Munka.

                 Diskusného večera v Univerzitnom pastoračnom centre v Bratislave sa zúčastnili p. František Mikloško, ktorý bol vicepostulátorom diecéznej fázy procesu blahorečenia, p. prof. Róbert Letz, popredný slovenský historik a P. Jozef Bartkovjak, člen Spoločnosti Ježišovej. Moderátorom večera bol P. Tomáš Gerboc SVD, kaplán v UPeCe, ktorý bol členom historickej komisie diecéznej fázy procesu blahorečenia.

Viac sa o Tomášovi Munkovi, jeho rodičoch Františkovi a Gizela, i mladšom bratovi Jurajovi dozviete:

Text: Mediálny tím SVD Foto: Archív SVD

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie