Jubileum 1923 - 2023

POZVÁNKA NA ZAVŔŠENIE JUBILEA

Pre nás, verbistov v slovenskej provincii Spoločnosti Božieho Slova, je rok 2023 výnimočný. Pripomíname si sto rokov od príchodu prvých pátrov a bratov do našich končín: najprv do Maduníc, potom do Močenku a nakoniec sa centrom stala nitrianska Kalvária. A práve tam chceme počas víkendu misijnej nedele spoločne Bohu poďakovať za prijaté milosti ako i zveriť do jeho Prozreteľnosti naše ďalšie pôsobenie na Slovensku i v Česku.

Účasť na zavŕšení jubilea, ktoré sme začali sláviť 15. januára, na sviatok sv. Arnolda Janssena, v kostole zasvätenom nášmu Zakladateľovi v Bratislave na Krupinskej, prisľúbil aj generálny predstavený Spoločnosti Božieho Slova, P. Paulus Budi Kleden, z Ríma. V sobotu 21.10. bude predsedať sv. omši o 10.30 hod. v Kostole Nanebovzatia Panny Márie v Nitre na Kalvárii. Popoludní bude pokračovať program prezentáciami pôsobenia verbistov na Slovensku a v Česku, jednak filmom a jednak spolubratmi naživo. Večer zakončí procesia k Panne Márii Guadalupskej. V nedeľu 22.10. bude slávnostnej sv. omši o 10.30 hod. predsedať nitriansky diecézny biskup, Mons. Viliam Judák.

Budeme radi, ak sa k nám pridáte. Buď osobne v sobotu či v nedeľu, alebo duchovnou účasťou vo vzdávaní vďaky. Jednotlivé časti slávenia sa budeme usilovať ponúknuť aj prostredníctvom online vysielania.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie