Jubileum 1923 - 2023

ZAČIATOK JUBILEJNÉHO ROKA

ZAČIATOK JUBILEJNÉHO ROKA

Spoločnosť Božieho Slova si v tomto roku pripomína sto rokov svojej prítomnosti a pôsobenia na Slovensku a v Čechách. Tento čas je vhodnou príležitosťou pozrieť sa s vďakou voči dobrotivému Pánu Bohu späť na uplynulé roky. Sme si vedomí, že to, čo sa nám podarilo vykonať je predovšetkým vďaka jeho milosti. Budeme sa tiež viac pozerať a učiť sa aj od spolubratov, ktorí zasvätili celý svoj život misijnému poslaniu Cirkvi. Nájdeme medzi nimi doslova a do písmena hrdinov. Napriek obmedzeniam i väzeniam dokázali pokračovať v napĺňaní svojho poslania a s rizikom vychovávali novú generáciu verbistov. V mnohých krajinách celého sveta sú veľmi dobre zapísaní tí, ktorí tam s horlivosťou hlásali evanjelium. Tento rok je tiež príležitosťou poďakovať vám mnohým dobrodincom, podporovateľom misijnej myšlienky, šíriteľom nášho časopisu Hlasy z domova a z misií, Misijných kalendárov…

Na Slávnosť Zjavenia Pána začneme novénu k sv. Arnoldovi Janssenovi. Nájdete ju na našej internetovej stránke: www.verbisti.sk Budeme sa spolu modliť, aby na nám jeho orodovanie dal silu Pán Boh verne napĺňať naše poslanie aj v budúcnosti.

V Misijnom dome sv. Arnolda bude slávnostné otvorenie Jubilejného roka, na ktoré Vás pozývame.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie