Aktuality

KTO JE SV. JOZEF FREINADEMETZ?

KTO JE SV. JOZEF FREINADEMETZ?

Rober Schuller povedal: „Ťažké časy netrvajú večne, vytrvalý človek ich prekoná“. Tieto slová sú trefným citátom o Jozefovi Freinademetzovi.

Muža do každého počasia, od Álp južného Tyrolska až po rovinatú Čínu. Spojenie pravej viery a pravého činu. Pre ktorého chudoba znamenala prispôsobenie sa miestnym ľudom; čistota znamenala hlboký záujem o ľudí, ktorých stretal a rešpektoval ich; poslušnosť znamenala úzku spoluprácu s predstavenými a neustálu pripravenosť prijať Božiu vôľu. Jozef, stelesnenie lásky, vernosti, odvahy a vytrvalosti v ohlasovaní Božieho slova. Bol pripravený zomrieť aj tisíckrát pre dobro misie. Ani ťažká práca či sklamania, telesná námaha ani zlomyseľné ohováranie, ani bolestivé bitky či nebezpečenstvo smrti, nemohli umenšiť jeho lásku a vášeň. „Jediný jazyk, ktorému každý rozumie, je reč lásky“. Toto vystihuje celý jeho život: naučil sa milovať Čínu a jej ľudí, stal sa Číňanom pre Číňanov; dokonca túžil zostať Číňanom aj v nebi; svojou misionárskou činnosťou stal sa všetkým pre všetkých; naučil sa, že skutočná misijná spiritualita tkvie v prispôsobení sa, v zmene vnútorného človeka; našiel v Bohu oporu a silu, v ňom svoj stred a cieľ celého vnútorného i vonkajšieho života. Svätý Jozef Freinademetz – skutočný apoštol, kňaz podľa Božieho srdca, misionár s vášňou pre misiu a skutočný misionár BOŽIEHO SLOVA. Jeho spomienku slávime dnes, 29. januára. Svätý Jozef Freinademetz, oroduj za nás!

Text pripravil a preložil frt.
Lukáš Hanúsek SVD

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie