Miništrantský tábor s verbistami

Miništrantský tábor s verbistami

Za všetkých animátorov musím vyjadriť veľkú vďačnosť, že nás celkovo 73 chalanov zobralo so sebou na tábor do Valaskej Belej. V nedeľu 4. 8. sme sa usídlili na chate Homôlka a zábava mohla začať. Miništranti z celého Slovenska + traja z Moravy nás nechali pripraviť fajný program.

Motto bolo: „V Ňom máme odvahu“ (Ef 3,12). Umožnili nám prežiť požehnaný čas pri športoch alebo  rôznych súťažiach. Mohli sme napríklad zakúsiť, aké to je vybavovať stavbu kostola v Číne, či pozrieť sa, ako sa ručne robí sklo. Aj o duchovnú náplň bolo postarané. Zoznámili sme sa so sv. Jozefom Freinademetzom a jeho životom, mali sme každý deň sv. omšu a tiež sme sa spoločne modlili a zdieľali svoju vieru. Prišli nás navštíviť aj naši spolubratia – misionári z rôznych kútov Slovenska aj sveta. A aby sme neprišli ani o kultúrne zážitky, zobrali nás chalani aj do Bojnického zámku, do zoo. Myslím, že nie len my animátori, ale aj účastníci prežili pekný a požehnaný týždeň. A o rok môžeme znova!

 (Seminarista Vašek)

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)

Copyright © 2017 Spoločnosť Božieho Slova
Všetky práva vyhradené
Prihlásenie