Aktuality

Misia Kuba

Misia Kuba

Pátri Radoslav Kottra a Lukáš Mizerák pracujú na Kube už niekoľko rokov. Ich prácu a život približuje dokumentárny film Misia Kuba, ktorý mal v týchto dňoch premiéru v misijnom dome v Nitre a nie tak dávno predpremiéru v bratislavskom UPeCe.

Dokument, ktorého tvorcovia bratia Martin a Ján Štefanec navštívili spolubratov v misiách na tomto karibskom ostrove, berie diváka so sebou priamo do kubánskeho prostredia. Ten má možnosť nahliadnuť do reality miestnej cirkvi, prostredníctvom služby dvoch slovenských misionárov v jednoduchom a hlavne chudobnom prostredí vidieka. Úsilie pomôcť ľuďom prežívať vieru hlbšie a mať miesto na stretávanie sa je korunované postupným napredovaním v stavbe kostola a pastoračného centra. Dnes už stoja múry, no na deku chýba železo…

aj o tom je misia na Kube. Viac sa dozviete v samotnom dokumente, ktorý zaradila do svojho programového vysielania aj TV LUX.

Našli ste na stránke chybu? Upozornite nás, aby sme ju čím skôr odstránili. Ďakujeme!

Prihláste sa na automatický odber noviniek. Vždy, keď vyjde nová aktualita, upozorníme vás na ňu emailom.
(Na automatický odber "Zamyslení na každy deň" je potrebné sa prihlasiť samostatne cez formulár na podstránke Zamyslení.)
kontakty zamyslenia mis. omš. sp. menu Dar na misie